Kiderült mikor és milyen esetben jöhet a nyugdíjkiegészítés
De csak 15 százalékot meghaladó infláció esetén váltanák be az ígéretet.
„Ha az éves infláció magasabb lesz az év elején becsült 15 százaléknál, akkor idén ősszel is lesz nyugdíjkorrekció januárig visszamenőleg” – válaszolta az atv.hu megkeresésére Pénzügyminisztérium.
Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter a tihanyi Tranzit Fesztiválon vázolta a várható inflációs mutatókat. Szerinte a fogyasztói árak növekedése augusztusban 16, szeptemberben 11-12, októberben 9-10, novemberben 8, decemberben pedig 7 százalékos lesz.
Miután a Portfolio becslése alapján az éves átlagos infláció 2023-ban 17,5-17,7 százalék között lehet, az ATV a Varga Mihály vezette Pénzügyminisztériumhoz fordult a kérdéssel ,hogy várható-e az év elejihez hasonló nyugdíjkiegészítés.
A Pénzügyminisztérium sajtóosztálya a következő választ küldte az atv.hu kérdésére:
„A kormány idén is biztosítja az inflációkövető nyugdíjemelést, a nyugdíjak vásárlóértéknek megőrzését: ha az éves infláció magasabb lesz az év elején becsült 15 százaléknál, akkor idén ősszel is lesz nyugdíjkorrekció januárig visszamenőleg.(...) Emellett a nyugdíjasok védelmére is csökkenő pályára állítottuk az inflációt, az árfigyelő az élelmiszerárak csökkentésére kényszeríti a multikat, augusztustól 10 százalékról 15 százalékra emeltük az élelmiszerek kötelező árakciózásának mértékét” – írta a pénzügyi tárca.
Hozzátették: „továbbra is biztosítjuk a rezsicsökkentett árakat, az inflációkövető januári nyugdíjemelést és februárban az emelt összegű 13. havi nyugdíjat az időseknek”.
(Kiemelt kép: a postás dupla nyugdíjat kézbesít egy nőnek a főváros XIII. kerületében 2023. február 8-án. Fotó: MTI/Bruzák Noémi)