Nincs fordulat a magyar gazdaságban
A magyar gazdaság fontos mutatói javulnak a világgazdasági válság enyhülésével párhuzamosan, de a valós helyzet nem jobb, mint a kormányváltáskor volt – áll a GKI Gazdaságkutató Zrt. most közzétett 2011-re vonatkozó előrejelzésében.
A kormány olyan megszorítások bejelentésére kényszerült, amelyeket ellenzékben, és az elmúlt egy év alatt is el akart kerülni.
Az elmúlt év "nem szokványos gazdaságpolitikája" következtében tovább gyengült tőkevonzó és növekedési képesség visszaszerzésének mikéntje viszont nem látszik. Az államháztartás strukturális hiánya lényegesen nő.
A kisvállalkozások és a középrétegek pénzügyi tartalékai egyre inkább kimerülnek, a szociális feszültségek fokozódnak – figyelmeztet a GKI.