Nagyot buktak a kisbefektetők Járai és Martonyi magánbiztosítóján

Rég nem látott médiafelhajtás övezte a számos magyar nagybefektető által fémjelezte CIG Pannónia Biztosító októberi részvényjegyzését. A számos cikknek és a Járai Zsigmonddal futó reklámkampánynak meglett az eredménye, tizenháromezer magyar kisbefektető 9,3 milliárdja került a társasághoz. Ekkora bevezetésre hét éve nem volt példa a pesti tőzsde életében, így ez az esemény is bekívánkozik 2010 top 10 gazdasági sztorija közzé. Más kérdés, hogy a kisbefektetők nagy része két hónap alatt elbukta pénze negyedét – írja az mfor.hu.

2011. január 1., 15:54

A három éve alapított társaság még a válság előtt meghatározott stratégiája értelmében 2010 és 2011 közötti időszakra tette a tőzsdére vonulás időpontját. Nyár végén aztán 2010 októberére tűzte ki társaság menedzsmentje a tőkepiaci bevezetést megelőző részvényjegyzés dátumát, míg a papírok, mint utóbb kiderült, a lehető legrosszabb időszakban, november 8-án kerültek a pesti kereskedésbe.

A novemberre Írország révén újra fokozódó európai finanszírozási válság, az őszi magyar önkormányzati választások utánra várt, de végül jövő februárra halasztott szerkezeti reformok ismertetése és leginkább a magánnyugdíjpénztárak várható felszámolásához vezető “szabad nyugdíjválasztás” több mint tíz százalékos zuhanást okozott novemberben a pesti értéktőzsdén, ráadásul a kisebb kapitalizációjú papírok, amilyen a CIG is jóval nagyobb mértékben értékelődtek le. Ilyen piaci helyzetben került a piacra 7 778 083 darab 938 forintos áron és 4 759 698 darab 750 forintos áron lejegyzett CIG Pannónia részvény.

“A piac egyszerűen nincs tisztában azzal, hogy kell értékelni egy ilyen céget”, jelentette ki Misurra Gábor a CIG szóvivője és alapító tulajdonosa az index.hu-nak, miután a november 8-i debütálást követően folyamatos és masszív esést mutatottak a múlt század eleje óta első biztosítótársaságként a pesti tőzsdén jegyzésre került CIG papírjai – írja az mfor.hu

Tegnap 16:35

Benzinár-eséssel indul a nyár második hónapja: a nagykereskedelmi árak látványosan csökkennek július 1-jétől. A csökkenés már kedden megjelenik a kutakon, és a szakértők szerint a tendencia akár tartós is lehet.