Lecsúszik a magyar középosztály
A nemzetközi sajtó kedden részletesen foglalkozott a magyarországi gazdasági és politikai helyzettel.
A Financial Times Deutschland üzleti lap Az EU rászámol a magyar kormányra címmel ismertette az EU-eljárás menetét, és megjegyezte: Brüsszelben már arról tanácskoznak, pontosan mit is kellene tennie a magyar kormánynak ahhoz, hogy megkezdődhessenek a tárgyalások a pénzügyi támogatásról.
A Berliner Zeitung német baloldali lap Az EU büntetőeljárást fontolgat Magyarország ellen címmel idézte Prőhle Gergely helyettes külügyi államtitkárt, aki elmondta: a kormány készen áll megvitatni a jogalkotás minden egyes bírált elemét, és adott esetben változtatásokat is végrehajt. Hozzátette: Európában sokan "szokatlannak érezhetik, hogy egy párt demokratikus úton kétharmados parlamenti többséget szerzett", a kormánypártnak azonban nem róható fel, ha él is a többségével – írja az MTI.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung német konzervatív lap Konrád György Bóvliország bóvlikormánnyal című írását közölte. Az író kifejtette: a Fidesz "állampárt, amely demokrácia nélküli pártállamot" épített fel. A szerző úgy vélte: Orbán Viktort "el kell távolítani hivatalából", és a 2014-es választásokig szakértői kormánynak kell vezetni az országot.
A Spiegel Online Orbán országa válságban - Lecsúszik a magyar középosztály címmel közölt cikket, amelyben a szerző úgy vélte, az országot sújtó gazdasági gondok miatt különösen a középréteg szenved, a felső tízezret azonban nemigen változtatta meg a válság. A cikkíró egy gazdasági elemzőt idézve kifejtette: Magyarország nem áll olyan rosszul, mint Görögország.