Figyelmeztette Magyarországot a Raiffeisen: kivonulunk!

A Raiffeisen International vezére azzal fenyegetőzik, hogy bankja kivonul Magyarországról. Herbert Stepic, a magyar Raiffeisen Bank Igazgatóságának elnöke és a Raiffeisen International vezérigazgatója a Börsen Zeitungnak adott nyilatkozatában arra figyelmeztette a magyar kormányt, hogy az ne tekintse továbbra is kvázi önkiszolgáló boltoknak a bankokat.

2012. november 23., 10:32

Az osztrák Presse című újságban megjelent, de eredetileg a Börsen Zeitungnak adott nyilatkozat szerint a legutóbbi hetek fejleményei megkövetelik, hogy egy felelősségteljes vállalatvezetés folyamatosan újraértékelje a helyzetet és felülvizsgálja a stratégiát.

A pénzügyi ágazat attól tart, hogy Orbán Viktor a devizahitelesek megsegítése után újabb nagy veszteségeket okoz a bankoknak, éspedig ezúttal azzal, hogy kis települések adósságainak átvételével a pénzintézetek kénytelenek lesznek leírni ezeknek a kintlevőségeknek egy részét is.

Az igazgató tanács elnöke hangsúlyozta, hogy a Raiffeisen szívesen maradna hosszú távon Magyarországon, és jelenleg nem is tervezik a távozást sem a magyar, sem bármely más, közép-, illetve kelet-európai piacról. (A minap Stepic kijelentette, hogy a bank akkor is működni fog Magyarországon, amikor már más kormány lesz hatalmon.) Ugyanakkor most sürgette az Orbán-kabinetet, hogy az hajtson végre szerkezeti változtatásokat a nyugdíj- és az egészségügyi rendszerben, továbbá ösztönözze a külföldi befektetőket.

Szerdán közölte az Eurostat legfrissebb becslését a háztartások tényleges fogyasztásáról az Európai Unió tagállamaiban. A mutató azt méri, hogy az egyes országok lakosai mennyi árut és szolgáltatást tudnak megvásárolni, az eltérő árszintek kiegyenlítése érdekében pedig vásárlóerő-paritáson számolnak.  A magyar adat 2024-ben sem mutatott érdemi előrelépést, az EU-átlagtól továbbra is jelentősen elmaradunk.