600 embert rúgnak ki

A harmadik zalaegerszegi létszámleépítését jelentette be a munkaügyi központnál tavaly december óta a Flextronics.

2012. szeptember 11., 19:22

Megerősítette a

narancs.hu értesülését Borsos József, a Zala Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának igazgatója, miszerint a Flextronics International Kft. zalaegerszegi üzemegységében létszámcsökkentést tervez. Az igazgató elmondta, hogy 600 fő csoportos létszámleépítését jelentett be a külföldi cég még szeptember elején. A részletekről, azaz hogy pontosan kiket érint a döntés és hogy milyen ütemezésben zajlik majd az elbocsátás, a munkaügyi központ egyelőre még nem kapott tájékoztatást a cégtől.

A szingapúri székhelyű Flextronics egy olyan multinacionális elektronikai cég, amely üzemeivel a világ harminc országában van jelen. Magyarországon több telephelyen – Budapesten, Sárváron, Pécsett, Tabon és Zalaegerszegen – körülbelül tízezer embert foglalkoztat. Zalában most közel ötezer ember dolgozik a vállalatnál. Zalaegerszegnek például legnagyobb munkáltatója a Flextronics, úgy is, hogy tavaly decemberben már volt egy közel ezerfős létszámú leépítés, majd idén tavasszal egy újabb közel 600 fős. A zalai megyeszékhelyen található telepen eddig elsősorban telefonokat javítottak, de gyártottak itt számítástechnikai, illetve fogyasztási elektronikai cikkeket is.

Szerdán közölte az Eurostat legfrissebb becslését a háztartások tényleges fogyasztásáról az Európai Unió tagállamaiban. A mutató azt méri, hogy az egyes országok lakosai mennyi árut és szolgáltatást tudnak megvásárolni, az eltérő árszintek kiegyenlítése érdekében pedig vásárlóerő-paritáson számolnak.  A magyar adat 2024-ben sem mutatott érdemi előrelépést, az EU-átlagtól továbbra is jelentősen elmaradunk.