Zalatnay Cinire vágytak a gyulai rabok

2010. április 1., 21:19

24 óra Közélet Választás 2010 Gazdaság Kék hírek Ország-világ Küldjön hírt! Békéscsaba Gyula Orosháza Videók HÍREK
24 óra Békéscsaba Gyula Orosháza Szarvas Békés Sarkad Dél-Békés Sárrét Ország-világ Színes SPORT
Az összes sporthír Labdarúgás Kézilabda Röplabda Atlétika Küzdősportok Torna Előre SE Előre NKSE Technikai sportok Egyéb GALÉRIA
Képgalériák Videók Beol-lány Bulifotó SZÓRAKOZÁS
Mai programok Programajánló Mozi Koncert Egyéb Buli Online játék Nyereményjáték KÖZÖSSÉG
B(eo)LOG Beol-klub az iWiW-en Beol-csoport a Facebookon Beol-Twitter Hartay Csaba blogja Házikonyha - gasztroblog HELYI ÉRTÉK
SÉTA (Sajtó és Tanulás) Ladik (Lapot a Diákoknak) A hét embere Szülőföldem HASZNOS
Anyakönyv Linktár Vendéglátás Szálláshelyek Agrárhíradó Pályaválasztási tanácsadó Jogiblog Partnereink VÁSÁRLÁS
Apróhirdetés Grátisz VG Depo Békés megyei használt autók GRÁTISZItt vagyok jelenleg
CímoldalBékésKözéletZalatnay Cinire vágytak a gyulai rabok
Zalatnay Cinire vágytak a gyulai rabok
2010. április 1. 18:08 P. G.

Több mint 300 ezer forint értékű könyvvel gazdagodott csütörtökön a gyulai székhelyű Békés Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet könyvtára. Az ott „lakók” kívánságlistáján a Zalatnay Saroltával foglalkozó kötetek kerültek az első helyre.
— Intézményünkben máig 5382 kötet közül választhattak a fogvatartottak, igaz az utóbbi években kevesebb lehetőségünk nyílt új könyvek vásárlására — mondta lapunknak Arató Ferenc, a büntetés-végrehajtási intézet parancsnoka. Mint megtudtuk, bár a kis, néhány négyzetméteres bibliotékában elsősorban régebbi kiadású művek találhatóak, hetente átlagosan 55—75 kötetet kölcsönöznek ki a fogvatartottak.

— Ez a szám egyáltalán nem számít rossznak, hiszen a körülmények nem feltétlenül kedveznek az olvasásnak — hangsúlyozta a büntetés-végrehajtási ezredes és főtanácsos. Az intézményben egyébként a könyvtárosi feladatokat is egy-egy fogvatartott látja el, míg az olvasnivalóról — hasonlóan a nagyobb intézményekhez — katalógust, a kölcsönzésről és a visszavételről pedig nyilvántartást vezetnek. Persze, késedelmi díjat itt nem kell fizetni. Arató Ferenc érdekességként megjegyezte, hogy a szegedi börtönben például a könyvtári feladatokat egy végzettséggel rendelkező rab látja el, Gyulán viszont nincs ilyen „lakójuk”, így az önként jelentkezőké a terep.

A cikk a hirdetés után folytatódik

Könyvtáruk ma 158, összesen 300 ezer forint értékű új kötettel gazdagodott. A célra a Békés Megyei Tudásház és Könyvtár 300 ezer forintot nyert a Nemzeti Kulturális Alap által kifejezetten a büntetés-végrehajtási intézmények könyvállományának bővítésére meghirdetett pályázaton.
Lukoviczki Anna, a tudásház és könyvtár könyvtárvezető-helyettese lapunknak elmondta, hogy az NKA még 2006-ban határozta el, hogy minden évben támogatást nyújt a börtönöknek és a büntetés-végrehajtási intézményeknek, amit a megyei könyvtárakon keresztül juttatnak el.

A szakember kifejtette: tapasztalatok szerint a börtönben az is könyvtárhasználóvá válik, aki korábban nem volt az, hiszen a fogvatartottaknak sok a szabadidejük, amit olvasgatással, albumok nézegetésével töltenek el. A könyvtár emellett egyfajta rehabilitációs funkciót is megvalósít, ezért fontosak a most beszerzett kötetek is.