Trianon-musicallel csábítja a közönséget az Operettszínház

2018. november 8., 13:46

Szerző:

Az Operettszínház új vezetége a trianoni béke századik évfordulójára musicalpályázatot ír ki – ezzel próbálja meg visszacsalogatni például a repertoárról bizonyára lekerülő Apáca Show közönségét – írja a HVG. 

Kásler Miklós humánerőforrás-miniszter október közepén azt a Kiss B. Attilát nevezte ki az Operettszínház élére, aki mindössze a társulat tagjainak a tíz százaléka biztosított a támogatásáról – derült ki abból az interjúból, amelyet a tárcavezető adott a Magyar Hírlapnak még az Emmi hivatalos bejelentése előtt. Kásler Miklós annak ellenére döntött így, hogy a társulati szavazáson Kiss B. Attila mindössze 9,2 voksot kapott. Amiért mégis megnyílt előtte az út a kinevezéshez, az az, hogy a bíráló bizottság a társulati döntéssel szemben az ő kinevezését ajánlotta a miniszternek.

A zaklatási botránya miatt lemondott Kerényi Miklós Gábor annak idején musicalek  felfuttatásával mentette meg a 2001-ben átvett, üresen kongó, poros színházat. A közkedvelt musicalek kivezetésével szinte biztosan megroggyan a teátrum költségvetése – véli a hetilap.

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.