Tizenkilenc milliárd forintért kelt el a hipermarket méretű festmény Dubajban

A világ legnagyobb vászonfestményhez 1065 ecsetet és 6300 liter festéket használt el az alkotója.

2021. március 23., 15:08

Szerző:

A világ legnagyobb vászonfestménye 62 millió dollárért (19,1 milliárd forintért) kelt el Dubajban.

A The Journey of Humanity című alkotás, amelyet a brit Sacha Jafri készített, a Guinness Világrekordok közé is bekerült a világ legnagyobb vászonfestményeként.

A művész egyetlen hatalmas vászonra festette a képet, amelyet a dubaji Atlantis hotel báltermének padlóján terítettek ki. Hét hónapig dolgozott a képen a pandémia alatt. A kész alkotást 70 darabra vágták, hogy egyenként értékesítsék.

Végül a teljes művet egy Dubajban élő francia férfi, Andre Abdoune vásárolta meg, aki kriptovalutával üzletel.

Jafri eredetileg 30 millió dollárt akart előteremteni az 1800 négyzetméteres kép darabonkénti eladásával, Abdoune azonban az egész művet kész volt megvenni. Mint elmondta, további tervei vannak a festménnyel: még több pénzt akar vele előteremteni, hogy azt aztán jótékony célra fordítsa. Egyelőre azonban Dubajban tartja a képet.

Jafri felidézte, hogy a kép árából gyermekek életét szerette volna megváltoztatni világszerte, és megpróbált kapcsolatot teremteni az alkotáson keresztül a világ különböző részein élő emberek között. A hatalmas festménybe ugyanis több mint 140 országból érkezett gyerekrajzokat is beleillesztett.

A festményből származó bevételt mások mellett az UNICEF, az UNESCO, a Global Gift Foundation és egy dubaji jótékonysági szervezet, a Dubai Cares kapja.

Jafri éppen az Egyesült Arab Emírségekben tartózkodott, amikor a pandémia kitört. A lezárások alatt határozta el, hogy a karanténban töltött időt a projektre szánja.

A festményhez 1065 ecsetet és 6300 liter festéket használt el.

A The Journey of Humanity a világ második legdrágábban megvásárolt képe, amelyet még élő művész készített. A legdrágább alkotás David Hockney Portrait of an Artist (Pool with Two Figures) című képe, amelyet 2018-ban egy aukción 90,3 millió dollárért (27,8 milliárd forintért) vásároltak meg.

(Kiemelt kép: Sacha Jafri Facebook-oldala)

 

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.