Jordán Tamás nem akar színházigazgató lenni többé

2019. szeptember 29., 10:32

Szerző:

Jordán Tamás mandátuma 2021. január végén jár le a szombathelyi Weöres Sándor színház színház élén. Hogy utána mi lesz, azt még maga sem tudja.

„Annyit tudok, hogy nem akarok már igazgató lenni. Voltam direktor a Merlinben, a Nemzeti Színházat is vezettem, itt Szombathelyen is sikeres, de rögös utat tudhatok magam mögött. Nem árulok el titkot: boldog lennék, ha két vágyam is teljesülne, mielőtt becsukom magam mögött az igazgatói szobám ajtaját. Tehát nagyon szeretném, ha fél évvel megtoldanák az igazgatói megbízatásomat, hogy ne az idény kellős közepén legyen váltás a poszton. Nem volna jó senkinek, ha félidőben cserélnék le a csapatkapitányt. A másik vágyam, hogy olyan új ember álljon a színház élére, akivel továbbra is együtt vagy mellett dolgozhatok" – nyilatkozta a Borsnak a színigazgató.

Jordán Tamás 2007-ben alapította és azóta is vezeti a szombathelyi Weöres Sándor Színházat. A városi fideszes vezetés 2017-ben próbálta megbuktatni, de nem sikerült.

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.