Elhunyt az Éjszakai rohanás sztárja, Charles Grodin

Elhunyt 86 éves korában kedden connecticuti otthonában Charles Grodin amerikai színész, az Éjszakai rohanás és a Beethoven című vígjátékok sztárja - közölte a New York Times Grodin fiára, Nicholasra hivatkozva.

2021. május 19., 08:24

Szerző:

A színész rákos megbetegedésben szenvedett.

Grodin pályafutását a New York-i Broadwayn kezdte. Első filmes szerepeit a Rosemary gyermekében és a 22-es csapdájában játszotta. Hollywoodi kollégái sorra méltatták Grodin életművet.   

"Chuck ugyanolyan jó volt emberként, mint színészként" - mondta róla az Oscar-díjas Robert De Niro a Deadline.com hírportál szerint. Közös filmjüket, az 1988-as Éjszakai rohanást nagyszerű projektként jellemezte, amely Grodin munkásságának köszönhetően még jobb lett.   

Steve Martin humorista Grodint az egyik legviccesebb embernek nevezte, akivel valaha is találkozott.   

Grodin pályafutását a New York-i Broadwayn kezdte. Első filmes szerepeit a Rosemary gyermekében (1968) és a 22-es csapdájában (1970) játszotta. Ismertté igazán az 1980-as években vált Az éjszakai rohanás (1988) és A piros ruhás nő (1984) című filmekkel, később pedig a Beethoven 1 és 2 (1992,1993), illetve a Dave (1993) című vígjátékokkal.

(Kiemelt képünk illusztráció: Fotó: Fotó: Universal Pictures/Northern Li/Collection Crostophel/AFP  )

 

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.