A transzformáció ára

A Hosszú Katinkáról szóló dokumentumfilm a hatalmas eredmények mögé szeretne nézni, megmutatni az embert, aki alárendeli magát a céljainak.

2022. május 25., 07:34

Szerző:

Három olimpiai aranyérem, huszonhat világbajnoki, harmincöt Európa-bajnoki cím. Erre szoktuk mondani: a számok magukért beszélnek. Pálinkás Norbert Katinka című alkotása viszont megítélésem szerint elsődlegesen azért jött létre, hogy a számok mögé nézzen, és érzékeltesse: a töretlennek tűnő sportkarrier hátterében mennyi törés, holtpont, kétely, feladni vágyás, kudarc rejlik. Éppen azért, mert mögötte egy hús-vér ember, nem pedig egy robot vagy gép áll.

Gyürky Katalin filmkritikája teljes terjedelmében a 168 Óra hetilap 2022. május 19-én megjelent számában olvasható.

(Kiemelt képünk illusztráció. Az első helyezett Hosszú Katinka a női 200 méteres vegyesúszás elődöntőjében a budapesti vizes Európa-bajnokságon a Duna Arénában 2021. május 21-én. Fotó: MTI | Kovács Tamás)

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.