A jövő reménybeli művészei
Több mint 150 állami gondozott gyermek vett részt szombaton Debrecenben a Szín-Tér tehetségkutató versenyen. A rendezvényt a Bihari Állami Gondozottak Egyesülete szervezte. Az ifjú tehetségek próza, zene és tánc kategóriában tehették próbára tudásukat. A legjobbak további sikereihez a Vodafone Magyarország különdíjakkal is hozzájárult: a cég egy éven át biztosít művészeti magántanárokat a nyertesek számára.
A frenetikus produkciók között több olyan ifjú előadóművész is bemutatkozott a Hajdú-Bihar megyei állami gondozott gyerekek tehetségkutatóján, akikkel még bizonyosan találkozhat a nagyközönség a jövőben. A 40 műsorszám közel kétszáz indulója között összesen 11 díjat osztottak szét a szervezők és a támogatók, többek között fellépési lehetőségeket, művészeti magánórákat, budapesti kirándulást, saját videóklippet és beépíthető hangfalakat. Az esemény zárásaként a fellépő tehetségek a zsűriben is részt vevő Vodafone Főállású „motoros” Angyal jóvoltából motoron érkezve osztották angyali üdvözleteiket Debrecen belvárosában.
A legjobb versmondó díját Rácsai Patrícia nyerte, az Arany János Gyermekvárosból, Berettyóújfaluból, József Attila „Altató” című versével. A legjobb énekes Veress Zsanett lett Tompos Kátya „Magányos csónak” című dalával, a legjobb táncprodukciónak járó díjat pedig Horváth Dóra és Bencze Norbert kapták, latin társastánc-bemutatójukra.
A színdarab kategória első helyezését az abszolút közönség kedvenc, a Kiskakas gyémánt félkrajcárja című előadás nyerte, az Arany János Gyermekváros előadásában. A legjobb csapat az elmúlt évekhez hasonlóan a Görög Katolikus Gyermekvédelmi Központ volt. A Vodafone Magyarország jóvoltából pedig három kategória különdíjasai is egy éven át csiszolhatják tehetségüket magántanár segítségével. Dráma kategóriában a Debreceni Javítóintézet csoportja, tánc kategóriában a Komádi Gyermekotthon lakói: Vásárhelyi János és László Alfonz, ének kategóriában pedig Miklósi Dániel nyerték az értékes lehetőséget.
„ Titkon reménykedtem, hogy sikerül elérnem valamilyen helyezést, és nagyon örülök, hogy én kaptam a Vodafone egyik különdíját” – mondta Miklósi Dániel, aki a Rómeó és Júlia Lehetsz király című dalával aratott elsöprő sikert, mind a zsűrinél, mind a közönség soraiban. „Sohasem járhattam énektanárhoz, most abban reménykedem, hogy nagyon sokat tudok fejlődni egy év alatt és ezzel és a tehetségemmel megtehetem majd, hogy énekléssel foglalkozzak” – tette hozzá.
Idén harmadik alkalommal rendezte meg a Bihari Állami Gondozottak Egyesülete a tehetségkutatót
A helyi előválogatások után március 10-én megrendezett döntőben debreceni és Hajdú-Bihar megyei nevelőintézetek lakói, lakásotthonokban élő fiatalok, gondozásból kikerült utógondozottak és sajátos nevelési igényű fiatalok vettek részt.
„Az állami gondozásban felnövő gyerekeknek általában sajnos jóval kevesebb sikerélmény jut, mint a családban élő gyerekeknek. Ennek a tehetségkutatónak nemcsak abban van nagy szerepe, hogy a gyerekek megmutathassák miben jók igazán, hanem abban is, hogy egy-egy jó produkcióval sikerélményt élhessenek át, fejlődhessen az önbizalmuk, amely a nagybetűs életben való boldogulásukra is jó hatással lehet.” – emelte ki a rendezvény jelentőségét Buzás Lajos, a Bihari Állami Gondozottak Egyesületének vezetője.
Több helyi érdekképviselet első számú tagja mellett a zsűriben részt vett Seres Attila, a Megasztár tánckoreográfusa is. „Megdöbbentő és egyszerre nagyon kellemes látni, hogy ilyen minőségben és odaadással foglalkoznak a gyerekekkel ezekben az intézetekben. Nagyon jó látni azt is, hogy a gyerekek is átlépnek egy küszöböt önmagukban, hiszen ki mernek állni pusztán saját erejükből és tudásukkal, anélkül, hogy külső segítséget kapnának: például énektanárhoz vagy beszédtanárhoz járnának. Azt hiszem ez a mentalitás az ő túlélésük záloga.”
A tehetségkutató győztesei egy éven keresztül járhatnak magántanárhoz a Vodafone jóvoltából
A verseny egyik főtámogatója, a Vodafone saját karácsonyi akcióján összegyűlt összeggel járul hozzá a fiatal „Sokszor mondják, hogy a tehetség utat tör magának. Ezt mi is így gondoljuk a Vodafone-nál, ugyanakkor tudjuk, olykor nem árt, ha picit besegítünk. Éppen ezért vállaltuk, hogy támogatjuk a tehetségkutató verseny győzteseit, és egy éven keresztül biztosítjuk nekik, hogy magántanár segítségével fejlődhessenek tovább. A Vodafone egyik „Főállású Angyalán”, Anu Pappné Melindán keresztül kapcsolódott a versenyhez. Nagyon büszkék vagyunk erre a programra, mert nemcsak arról szól, hogyan segíthetünk valóra váltani az arra érdemesek álmait, hanem a Bihari Állami Gondozottak Egyesületének és Melindának a munkáján keresztül azt is megmutathatjuk, milyen nagyszerű és önfeláldozó emberek élnek ebben az országban, akiknek csak egy kis támogatásra van szükségük, hogy csodákat tegyenek.” – mondta el Nyilas Orsolya, a Vodafone Magyarország képviseletében.
A Vodafone Főállású Angyala és barátai motorral repítették a verseny résztvevőit Debrecen belvárosába
Idén Anu Papné Melinda, a Vodafone Magyarország Főállású Angyala segített a Bihari Állami Gondozottak Egyesületének a verseny megszervezésében, aki egyúttal a helyi motoros egyesület oszlopos tagja is. A verseny végén a vállalkozó kedvű gyermekek angyalszárnyakat öltöttek, majd Melinda és a Hajdú-Bihari Motorosok Egyesülete motorral vitte el a gyerekeket Debrecen belvárosába, a Fórum Bevásárlóközpont elé, ahol büszkén adtak hírt az aznapi tehetségkutatóról. Az angyali csapat nemcsak megjelenésével csalt mosolyt a debreceniek arcára, de apró ajándékkal is kedveskedtek az arra járóknak.