A jövő reménybeli művészei

Több mint 150 állami gondozott gyermek vett részt szombaton Debrecenben a Szín-Tér tehetségkutató versenyen. A rendezvényt a Bihari Állami Gondozottak Egyesülete szervezte. Az ifjú tehetségek próza, zene és tánc kategóriában tehették próbára tudásukat. A legjobbak további sikereihez a Vodafone Magyarország különdíjakkal is hozzájárult: a cég egy éven át biztosít művészeti magántanárokat a nyertesek számára.

2012. március 13., 16:32

A frenetikus produkciók között több olyan ifjú előadóművész is bemutatkozott a Hajdú-Bihar megyei állami gondozott gyerekek tehetségkutatóján, akikkel még bizonyosan találkozhat a nagyközönség a jövőben. A 40 műsorszám közel kétszáz indulója között összesen 11 díjat osztottak szét a szervezők és a támogatók, többek között fellépési lehetőségeket, művészeti magánórákat, budapesti kirándulást, saját videóklippet és beépíthető hangfalakat. Az esemény zárásaként a fellépő tehetségek a zsűriben is részt vevő Vodafone Főállású „motoros” Angyal jóvoltából motoron érkezve osztották angyali üdvözleteiket Debrecen belvárosában.

A legjobb versmondó díját Rácsai Patrícia nyerte, az Arany János Gyermekvárosból, Berettyóújfaluból, József Attila „Altató” című versével. A legjobb énekes Veress Zsanett lett Tompos Kátya „Magányos csónak” című dalával, a legjobb táncprodukciónak járó díjat pedig Horváth Dóra és Bencze Norbert kapták, latin társastánc-bemutatójukra.

A színdarab kategória első helyezését az abszolút közönség kedvenc, a Kiskakas gyémánt félkrajcárja című előadás nyerte, az Arany János Gyermekváros előadásában. A legjobb csapat az elmúlt évekhez hasonlóan a Görög Katolikus Gyermekvédelmi Központ volt. A Vodafone Magyarország jóvoltából pedig három kategória különdíjasai is egy éven át csiszolhatják tehetségüket magántanár segítségével. Dráma kategóriában a Debreceni Javítóintézet csoportja, tánc kategóriában a Komádi Gyermekotthon lakói: Vásárhelyi János és László Alfonz, ének kategóriában pedig Miklósi Dániel nyerték az értékes lehetőséget.

„ Titkon reménykedtem, hogy sikerül elérnem valamilyen helyezést, és nagyon örülök, hogy én kaptam a Vodafone egyik különdíját” – mondta Miklósi Dániel, aki a Rómeó és Júlia Lehetsz király című dalával aratott elsöprő sikert, mind a zsűrinél, mind a közönség soraiban. „Sohasem járhattam énektanárhoz, most abban reménykedem, hogy nagyon sokat tudok fejlődni egy év alatt és ezzel és a tehetségemmel megtehetem majd, hogy énekléssel foglalkozzak” – tette hozzá.

Idén harmadik alkalommal rendezte meg a Bihari Állami Gondozottak Egyesülete a tehetségkutatót

A helyi előválogatások után március 10-én megrendezett döntőben debreceni és Hajdú-Bihar megyei nevelőintézetek lakói, lakásotthonokban élő fiatalok, gondozásból kikerült utógondozottak és sajátos nevelési igényű fiatalok vettek részt.

„Az állami gondozásban felnövő gyerekeknek általában sajnos jóval kevesebb sikerélmény jut, mint a családban élő gyerekeknek. Ennek a tehetségkutatónak nemcsak abban van nagy szerepe, hogy a gyerekek megmutathassák miben jók igazán, hanem abban is, hogy egy-egy jó produkcióval sikerélményt élhessenek át, fejlődhessen az önbizalmuk, amely a nagybetűs életben való boldogulásukra is jó hatással lehet.” – emelte ki a rendezvény jelentőségét Buzás Lajos, a Bihari Állami Gondozottak Egyesületének vezetője.

Több helyi érdekképviselet első számú tagja mellett a zsűriben részt vett Seres Attila, a Megasztár tánckoreográfusa is. „Megdöbbentő és egyszerre nagyon kellemes látni, hogy ilyen minőségben és odaadással foglalkoznak a gyerekekkel ezekben az intézetekben. Nagyon jó látni azt is, hogy a gyerekek is átlépnek egy küszöböt önmagukban, hiszen ki mernek állni pusztán saját erejükből és tudásukkal, anélkül, hogy külső segítséget kapnának: például énektanárhoz vagy beszédtanárhoz járnának. Azt hiszem ez a mentalitás az ő túlélésük záloga.”

A tehetségkutató győztesei egy éven keresztül járhatnak magántanárhoz a Vodafone jóvoltából

A verseny egyik főtámogatója, a Vodafone saját karácsonyi akcióján összegyűlt összeggel járul hozzá a fiatal „Sokszor mondják, hogy a tehetség utat tör magának. Ezt mi is így gondoljuk a Vodafone-nál, ugyanakkor tudjuk, olykor nem árt, ha picit besegítünk. Éppen ezért vállaltuk, hogy támogatjuk a tehetségkutató verseny győzteseit, és egy éven keresztül biztosítjuk nekik, hogy magántanár segítségével fejlődhessenek tovább. A Vodafone egyik „Főállású Angyalán”, Anu Pappné Melindán keresztül kapcsolódott a versenyhez. Nagyon büszkék vagyunk erre a programra, mert nemcsak arról szól, hogyan segíthetünk valóra váltani az arra érdemesek álmait, hanem a Bihari Állami Gondozottak Egyesületének és Melindának a munkáján keresztül azt is megmutathatjuk, milyen nagyszerű és önfeláldozó emberek élnek ebben az országban, akiknek csak egy kis támogatásra van szükségük, hogy csodákat tegyenek.” – mondta el Nyilas Orsolya, a Vodafone Magyarország képviseletében.

A Vodafone Főállású Angyala és barátai motorral repítették a verseny résztvevőit Debrecen belvárosába

Idén Anu Papné Melinda, a Vodafone Magyarország Főállású Angyala segített a Bihari Állami Gondozottak Egyesületének a verseny megszervezésében, aki egyúttal a helyi motoros egyesület oszlopos tagja is. A verseny végén a vállalkozó kedvű gyermekek angyalszárnyakat öltöttek, majd Melinda és a Hajdú-Bihari Motorosok Egyesülete motorral vitte el a gyerekeket Debrecen belvárosába, a Fórum Bevásárlóközpont elé, ahol büszkén adtak hírt az aznapi tehetségkutatóról. Az angyali csapat nemcsak megjelenésével csalt mosolyt a debreceniek arcára, de apró ajándékkal is kedveskedtek az arra járóknak.

Utolsó útjára indult az ország véleménydiktátor celEBje, Demény, az imádnivaló, „kötsög” vizsla, akinek mindig mindenről volt véleménye. Magos Judit, aki könyveket írt Deményről, közösséget épített a sajátos karakterű kutyája követőiből, kedden közölte a közösségi médiában, hogy Demény átkel a szivárványhídon.