Vasárnap sztrájk lesz az olasz vasútvonalakon

Az olasz vasúttól kapott tájékoztatás alapján december 15-én vasárnap 9 órától 17 óráig munkabeszüntetés lesz az olasz vasúthálózaton, ezért vonatkimaradásokra, járatrövidülésekre és késésekre kell számítani – közölte a Mávinform pénteken az MTI-vel.

2013. december 13., 18:01

A német vasút (DB) az olasz munkabeszüntetés kapcsán arról tájékoztatta a MÁV-ot, hogy a München – Innsbruck – Brenner – Verona útvonalon közlekedő vasárnapi EuroCity vonatokat törlik a menetrendből. A München – Milánó – Róma viszonylatban közlekedő CNL 485/484 számú vonatpárt a munkabeszüntetés nem érinti.

A MÁV-START gondoskodik arról, hogy a Magyarországon váltott jegyeket – és ebben az esetben az ülőhelyjegyeket is – valamint az egyéb helybiztosításokat, kezelési költség levonása nélkül visszatérítik az utasoknak, vagy más időpontra érvényesítik a menetjegyet, írja az MTI.

Az utasok Olaszországba, illetve Olaszországon át irányuló, valamint visszaútra szóló előreváltott jegyeikkel az utazásról lemondhatnak. A külföldre utazók figyelmét felhívja a közlemény arra, hogy amennyiben az utazásról nem mondanak le, jegyeik záradékolásáról – szükség esetén külföldön – gondoskodjanak.

A jegyek visszatérítését az utasok a jegykiadó ország ezzel megbízott jegykiadó helyein – általában a nemzetközi pénztáraknál – kérhetik.

A Mávinform azt javasolja az utasoknak, hogy olaszországi utazásuk megkezdése előtt érdeklődjenek a nemzetközi tudakozóknál, vagy a MÁVDIREKT 40-49-49-49-es telefonszámán.

10:58

Donald Trump amerikai elnök június 3-án bejelentette, hogy 25%-ról 50%-ra emeli az acél- és alumíniumtermékekre kivetett vámokat. A döntést Karoline Leavitt, a Fehér Ház sajtótitkára közölte, hozzátéve, hogy az elnök várhatóan még aznap aláírja a rendeletet.