Színes videó az utolsó erszényes farkasról
1936-ban halt ki a faj, színes filmen lehet megnézni az utolsó példányt.
Az erszényes farkasnak vagy tasmán tigrisnek hívott állatok (Thylacinus cynocephalus) nem a farkas-, de nem is tigrisfélék közé tartoznak, hanem az erszényesekhez, írja a Qubit. Neveiket a tigrishez hasonló csíkos szőrük és a farkasra emlékeztető testalkatuk és életmódjuk miatt kapták.
Az utolsó vadon élő egyedet 1930-ban lőtték ki, fogságban pedig nem szaporodott a faj, ezért 1936-ban meghalt az utolsó erszényes farkas is. A vadon élőket kihalásuk előtt Ausztráliában és a környező szigeteken a dingók szorították ki területükről, majd Tasmania szigetén a birkatenyésztők is.
A legutolsó példányról azonban fennmaradt egy felvétel, amit David Fleay, ausztrál természettudós készített Tasmániában, a hobarti állatkertben 35 milliméteres filmmel. A videót azóta digitálisan felújították, kiszínezték és Ausztrália Nemzeti Filmarchívuma (NFSA) a héten fel is töltötte a YouTube-ra.
Az NFSA közleménye szerint az állat bundájának sűrűsége nagy akadályt jelentett a színezéskor, mivel több különálló szőrszálat is egyenként kellett meganimálni. Az állat szőrszínéről és csíkozásának pontosságáról a fennmaradt erszényesfarkas-maradványok, róluk készült festmények és tudományos leírások alapján bizonyosodtak meg.
(Kiemelt kép: Erszényesfarkasok a Washingtoni Állatkertben, 1902-ben. Fotó: Baker; E.J. Keller / Smithsonian Intézet / Wikimedia Commons)