Óriásplakáton gyászolják a szülők a három éves gyereküket, aki a személyzet mulasztása miatt halt meg a kórházban

2018. december 26., 15:32

Szerző:

„Az égben töltöm a karácsonyt” – olvasható azon az óriásplakáton, amelyen a személyzet mulasztása miatt 2017 januárjában a nyitrai kórházban elhunyt kisfiú fényképe látható – írja a pozsonyi Új Szó. 

Sebastián karácsony előtt lett volna ötéves, háromévesen halt meg. A szülők azt mondják, ha a kórház továbbra is igyekszik elkenni az ügyet és nem ismeri be a felelősségét, folytatják a figyelemfelkeltő akciót.

A hároméves Sebastián 2017 januárjában cukorbetegség gyanújával került a nyitrai kórházba, ahol stabilizálták az állapotát, de másnapra rosszabbul lett. Az intenzív-osztályra helyezték, ahol éjszaka az ágya mellett virrasztó édesanyja vette észre, hogy elkékült. A nővérek nem találták az újraélesztő készüléket és mire az orvos is előkerült, a gyerek már agyhalott volt. Hiába szállították a pozsonyi gyermekkórházba, ott már csak azt tudták megállapítani, hogy menthetetlen. és halálát az okozta, hogy nem kapott időben megfelelő segítséget.


Fotó: Facebook/Spravodlivosť pre Sebinka

Ezt igazolta az Egészségügyi Ellátást Felügyelő Hivatal is, amely a kórházban folytatott vizsgálatot követően 8500 eurós bírságot szabott ki az intézményre a személyzet mulasztásai miatt.

Az orvosokat azonban felmentették, a kórház tagadja, hogy felelős lenne a történtekért.

Több ezer turista rekedt hétfőn a párizsi Louvre előtt, miután a múzeum dolgozói spontán sztrájkba kezdtek. A Louvre látogatottsága már jó ideje meghaladja az intézmény kapacitásait, mostanra azonban a személyzet úgy érezte, nem lehet tovább várni a változásra.