Nem lesz közös nyomozócsoport

Svédország aggódott a titoktartás miatt, ezért kilépett a szabotázs elkövetőjének felkutatására formált vizsgálati csoportból.

2022. október 14., 15:25

Szerző:

Az ARD értesülése szerint a svéd kormány úgy döntött, nem vesz részt az Északi Áramlat vezetékeinek szabotázsáért felelős elkövető felkutatására felállított vizsgálati csoport munkájában. Eredetileg Dániával és Németországgal közösen akarták folytatni a vizsgálatot – írja a 444.hu.

A közszolgálati csatorna úgy tudja, hogy a svédeknek a titoktartással kapcsolatban voltak aggályaik. A svédek távozása után a dánok is kiszálltak, így most minden ország a saját hatóságával vizsgáltatja az ügyet.

A Balti-tenger alatt futó Északi Áramlat 1 vezetéket szeptember végén rongálták meg. A gázvezeték az Európába irányuló orosz gázimport fő útvonala volt, de a robbantás időpontjában már nem üzemelt, mert az oroszok korábban elzárták a csapokat. Az Északi Áramlat 2 vezeték is megrongálódott, pedig nem is állították üzembe miután Németország felfüggesztette a vezeték hitelesítési eljárását az ukrajnai háború miatt. 

(Kiemelt képünk: az Északi Áramlat 1 gázvezeték terminálja a Balti-tengeren átvezető iker gázvezetékének ünnepélyes átadása előtt 2011-ben. Fotó: John MACDOUGALL / AFP)

Az idősebb emberek egészen más szempontok alapján választanak autót, mint a fiatalok. A nyugdíjas években járva kevésbé fontos a lőerő, ám a függőleges és kényelmes üléshelyzet, valamint a kényelmes be- és kiszállás prioritássá válhat.