Mínusz 25 fok Románia, mínusz 19 fok Bulgária és Törökország egyes részein

2010. január 24., 22:14

fühir
2010.01.23 19:03

Mínusz 19 fokot mérték Bulgária és Törökország több részén szombaton, amikor heves hóvihar zúdult a két országra, súlyos közlekedési káoszt okozva. Eddig két emberről tudnak a bolgár és a török hatóságok, akik meghaltak az ítéletidőben. Ennél is hidegebbet mérték Romániában, ahol egyes helyeken mínusz 25 fokot mutattak a hőmérők szombatra virradóan. Péntek óta hárman haltak meg az országban.

Autókat, teherkocsikat, és a bolgár-román határnál egy vonatszerelvényt is csapdába ejtett a hóvihar. Egy férfi szívrohamban halt meg, amikor az őt szállító mentőautó beragadt a hóba. Rendkívüli erejű széllökéseket mértek a Fekete-tengernél, ezért Várna kikötőit és repterét lezárták. Több tucat település maradt áram nélkül. A bolgár állami rádió jelentése szerint a török határnál fogyóban vannak az élelmiszertartalékok számos településen, amelyeket a hó elzárt a külvilágtól.

Heves széllökések söpörtek át Törökország északnyugati régióján is. Fák és villanyoszlopok dőltek ki, Isztambul több része négy órán át áram nélkül maradt. Egy 75 éves férfi a Cinarli nevű faluban halálra fagyott. Az ítéletidőben egy zsúfolt busz megcsúszott és felborult Isztambul egyik külvárosában, és ennek következtében tízen megsérültek. Az erről beszámoló Anatolia hírügynökség nem közölte, hogy milyen állapotban vannak a sérültek. Az előrejelzések szerint az ítéletidő folytatódik napokon át, és Isztambul magasabb részein akár 35 centi vastag hó is lehet.

Nem számíthatnak javulásra Romániában sem, ahol ugyancsak folytatódik a viharos, keményen hideg tél.



Vissza