Medve támadt turistákra, egyikükért mentőhelikoptert hívtak

Medve támadt két turistára Gyetvai járásban levő Herencsvölgyben. Az egyik személy súlyos, míg a másik csak könnyebb sérüléseket szenvedett.

2022. május 12., 16:11

Szerző:

A medvetámadás ért két turistát szerda este, hat óra után történt Herencsvölgyben, a Poľana hotel közelében, egy nehezen megközelíthető turistaösvényen – írta az Újszó.

A támadásban az egyik személy súlyosan, a másik könnyebben sérült. Előbbit mentőhelikopterrel, utóbbit mentőautóval szállították kórházba.

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Islam Dogru / Anadolu Agency via AFP)

India május 6-án rakétatámadást hajtott végre Pakisztán ellen, válaszul a Pahalgamban történt, 26 hindu turista életét követelő terrortámadásra, amelyet Újdelhi szerint pakisztáni hátterű csoportok követtek el. Pakisztán jelezte, hogy válaszolni fog a támadásokra.