Földrengés: kidőlt pózna nyomta agyon a mexikói férfit

Egyelőre egy biztos halálos áldozatról tudni, a férfit egy kidőlő pózna nyomta agyon. 

2021. szeptember 8., 08:03

Szerző:

7-es erősségű földrengés rázta meg Mexikó délnyugati részét, a rengés epicentruma Acapulcótól 17,7 kilométerre volt. A nyaralóvárosban és a környékén lévő dombokon fák és oszlopok dőltek ki, felszakadt az útburkolat, kőomlások voltak, számtalan épület megrongálódott, írja a 444

Egyelőre egy biztos halálos áldozatról tudni, a férfit egy kidőlő pózna nyomta agyon. Mivel a villanyvezetékek is megrongálódtak, 1,6 millió háztartásban volt áramkimaradás, ami több szomszédos államot is érintett, írja a Reuters

 

(Kiemelt képünk illusztráció:Strasnik, 2021. január 4. Földrengésben összedőlt ház mellett egy mentő a Petrinja közelében fekvő Strasnik faluban 2021. január 4-én. A december 28-29-i horvátországi földrengésekben hét ember életét vesztette, több tucatnyian megsérültek, mintegy 3500 ház megrongálódott. MTI/EPA/Antonio Bat)

Több ezer turista rekedt hétfőn a párizsi Louvre előtt, miután a múzeum dolgozói spontán sztrájkba kezdtek. A Louvre látogatottsága már jó ideje meghaladja az intézmény kapacitásait, mostanra azonban a személyzet úgy érezte, nem lehet tovább várni a változásra.