Elrabolták a felügyelőt

A lengyelországi Lódz városa november eleje óta egy csodaszép német juhász kutyát keres. A négylábú az osztrák Rex felügyelő lengyel megfelelője, Alex felügyelő, eltűnéséről a tulajdonos értesítette a rendőrséget. A kutya megszökhetett, de valószínűbbnek látszik, hogy előre eltervezett rablásról van szó – véli a rendőrség.

2014. november 13., 11:17

Csütörtök esténként hetek óta halaszthatatlan programom van: a lengyel műholdas TV Polonia műsora köt le, akkor vetítik az Alex felügyelőt. Nem zavar, hogy a filmsorozat történéseinek nagy részét már láttam az osztrák részekben, még az sem, hogy törvényszerűen mindig ilyenkor szólal meg a telefonom: leveszem a hangot, úgysem a krimit nézem, csak gyönyörködöm a csodálatos ónémet juhászban. És így vannak ezzel évek óta nézők milliói, a kutya-hősnek számos imádója van.

Az igazság azonban az, hogy három is van belőlük, felváltva szerepelnek a lengyel sorozatban. Mind a háromnak ugyanaz a gazdája. A rendőrségi információkból mindössze azt lehetett megtudni, hogy a tulajdonosnő az egyik kutyát a ház udvarán hagyta, és amikor egy idő után el akart menni hazulról, a kutya már nem volt ott. Keresni kezdte a német juhászt és észrevette, hogy a ház kertjének kapuja eltűnt. Ekkor értesítette a rendőrséget az információval, hogy a kutyát ellopták.

A rendőrség azonnal megkezdte a négylábú sztár keresését, és mint elmondták, sok feltételezésük is van, de a lopás azért látszik valószínűnek, mert Alex rendkívül fegyelmezett és magasan képzett eb, aki nem hagyta volna el a birtokot. Ezért figyelik azokat az internetes aukciós portálokat is, ahol fajtiszta, képzett kutyákat adnak el.

A rendőrség mindenkit kért, jelentkezzen, ha tud segíteni a német juhász megtalálásában. – Alex eltűnése a sorozat további sorsát nem befolyásolja, hiszen még két kutyával le lehet forgatni a tervezett részeket – mondta a filmsorozat PR referense. Azért remélem, mielőbb megtalálják az „elrabolt felügyelőt”.