Corleone keresztapa nélkül

Jókora bátorság kell ahhoz, hogy valaki Corleonénak nevezzen el egy sört, hogy így fordítsa meg a közhelyet a keresztapák városáról, hogy ismertté tegye nemcsak a maffiáról, hanem pozitív oldalairól is.

2011. január 22., 08:11

Bátorság és egy kis furfangosság is kell a meccshez, amelyben az egyik fél egy omertából és vérbosszúból álló történelem, a másik egy üveg nedű. Bátorság kell szembeszállni az évszázados előítéletekkel, Marlon Brando - don Vito Corleone kitömött állkapcsával, Toto Riina és Bernardo Provenzano rémtetteivel egy 33 vagy 75 cl-es üveggel. Pedig három corleonei születésű testvér éppen ezt teszi a Corleonénak elnevezett sörével, amelyet jelenleg Torinótól két lépésre, Val di Torre-ban készítenek, unokatestvérük házi sörfőzőjében

A 41 éves Salvatore Sparacio, a 34 éves Fabio és a 29 éves Marilena szerint nem szabad szégyenkezniük születési helyük hírneve miatt és nem lehet hagyni, hogy ez az örökség rájuk nehezedjen.

„Az ötlet,hogy készitsünk egy Sziciliában forgalmazott sört, az unokatestvéremé, aki már készít öt másfajta sört is. A bátyám választotta a logót és a címkét és mindnyájan egyetértünk abban, hogy erre a névre kereszteljük, mivel középtávon ott akarjuk majd készíteni is.
” - magyarázta Marilena.

A Corleone kizárólag hazai nyersanyagokból készül, “‘élő,nyers” sör, nem szűrik, nem pasztörizálják,lassan, természetesen érik. A második erjedés az üvegben megy végbe, így kevesebb a széndioxid benne. Enyhén fátyolos, egy kis méz és árpa ízzel, amit a komló egy parányit megkeserít.

Jelenleg csak Szicíliában és néhány piemontei vendéglőben árusítják. A külföldiek “ érdeklődéssel és kíváncsisággal” kóstolgatják. Mivel az ipari sörnél egy kicsit drágább, a készítőknek voltak kezdeti nehézségeik.



„Az óvatosság nem árt. Eddig minden olyan vállalkozás, amely a maffia világával kapcsolatos márkát használt fel anélkül, hogy autentikus vállalkozási terv és szellem lett volna mögötte, rövidéletű, folklorisztikus szellemeskedés maradt.
” figyelmeztetett Fabrizio Carrera, a cronachedigusto gasztronómiai on-line lap igazgatója. De a Sparacio-testvérek bizakodóak.

Rajtuk kívül is vannak hasonlóan vállalkozó corleonei fiatalok. Például, akik weben árusítanak, szigorúan made in Corleone bort, sajtot, kézműipari termékeket.

2025. június 12., 14:31

A nyár még csak most kezdődik, de már komoly figyelmeztetéseket kaptunk: 2025 májusa a második legmelegebb volt a világon. Európában és több kontinensen is tartós aszály alakult ki, a gazdák terméskiesésről számoltak be, és sok helyen vízhiány fenyeget.