Ez lehet a legnagyobb büntetés a gyorshajtók számára
Rengeteg baleset hátterében a gyorshajtás áll, így a büntetés egy sajátos formáját vetnék be.
Világszerte nagy problémákat okoz a gyorshajtás, amelyet mindenhol szankcionálnak, ennek ellenére nem csökken jelentősen a szabálytalanságok száma. A büntetés mértéke nem minden sofőr szempontjából bír visszatartó erővel, így van, ahol alternatív megoldásokat keresnek – mutatott rá a thedrive.com.
Arról korábban a 168.hu is írt, hogy Budapesten 26 új traffipaxot telepítettek tavaly ősszel annak érdekében, hogy kiszűrjék a szabálytalan sofőröket. Már az üzembe helyezést követő első hétvégén több ezer sebességhatár-átlépést észleltek a modern berendezések, és a rendőrség tájékoztatása szerint azóta is folyamatosan szabják ki a büntetéseket a kamera által rögzített felvételek alapján.
Ám nem csak Magyarországon jelent problémát, hogy rengeteg gyorshajtó van jelen az utakon, ami hatalmas kockázatot jelent a többi közlekedőre nézve is. A pénzbírság mellett más módon is szankcionálnák a szabálysértést.
Szokatlan büntetés a gyorshajtásért
A portál arról írt, hogy az Egyesült Államokban éves szinten 10 ezer halálos baleset hátterében a gyorshajtás áll, így a hatóságok folyamatosan monitorozzák, milyen módon csökkenthetnék a hasonló eseteket. A sebességhatárok átlépése Virginia államban is sok problémát okoz, és a sofőröket az sem tartja vissza, hogy ezzel magukat, utasaikat és a többi közlekedőt is veszélyeztetik.
A gyorshajtásért ebben az államban is pénzbírság jár, ám rengeteg a visszaeső sofőr, akik a rendszeres büntetések ellenére is újra és újra elkövetik ugyanazokat a szabálytalanságokat. Éppen ezért egy új jogszabály tervezetét nyújtották be, amely keményebben büntetné ezeket a sofőröket, és ez már a gépjárműveiket is érintené.
A tervezet szerint a pénzbírság mellett ezen sofőröknek át kellene adniuk a hatóságoknak az autóikat, amelyekben speciális sebességkorlátozó eszközt helyeznének el. Ennek hatására az adott gépjármű egy bizonyos sebességhatárt képtelen lenne átlépni. Ilyen módon a sofőrök elkerülhetnék a börtönbüntetést, illetve a jogosítvány elvesztését is.
Az eszköz beépítésének költségei a sofőröket terheli, és aki megpróbálja azt átalakítani, illetve nem hajlandó átadni azt, még komolyabb büntetésre számíthat: amennyiben megszavazzák a jogszabály-módosítást, az érintett autósok akár egy éves szabadságvesztéssel is számolhatnak halmazati büntetésként.
(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Pixabay)