Brit kémek jelentik: új főparancsnokot nevezett ki Oroszország

Új főparancsnoka lett az orosz egységeknek, aki korábban az Orosz Légierő és a déli erők parancsnoka volt. 

2022. október 11., 10:35

Szerző:

Oroszország kinevezte Szergej Szurovikint a „különleges katonai műveletet” folytató közös haderőcsoport főparancsnokává október 8-án. Szurovikin korábban az Orosz Légierő és nemrégiben a Déli Erők Csoportosulásának parancsnoka volt az ukrajnai műveletekben – közölte a brit védelmi minisztérium.

A brit kémek jelentése szerint az orosz védelmi minisztérium célja ezzel, hogy javítson az ukrajnai művelet végrehajtásán. Megjegyzik, hogy Oroszországnak valószínűleg áprilisig nem volt egyetlen felhatalmazott tábori parancsnoka sem. Alekszandr Dvornikov tábornok valószínűleg április és augusztus között töltötte be ezt a szerepet, de nem világos, hogy képes volt-e hatékonyan gyakorolni az ellenőrzést a gyakran széttagolt és egymással versengő erők csoportosítása felett.

Szurovikinnek valószínűleg fel kell készülnie arra, hogy az orosz védelmi minisztérium nem rendelkezik elegendő erőforrással ahhoz, hogy elérje az Ukrajnában kitűzött politikai célokat.

(Kiemelt kép: Tűzoltók egy megrongálódott épületnél orosz rakétatámadás után Zaporizzsjában 2022. október 10-én. Fotó: JOSE COLON / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP)

Az idősebb emberek egészen más szempontok alapján választanak autót, mint a fiatalok. A nyugdíjas években járva kevésbé fontos a lőerő, ám a függőleges és kényelmes üléshelyzet, valamint a kényelmes be- és kiszállás prioritássá válhat.