Százezer repülőjegyet osztanak szét az ukrajnai menekültek között

Kiegészítő járatokat is indít a WizzAir. 

2022. március 2., 06:26

Szerző:

A WizzAir 100 ezer ingyenes jeggyel segíti az ukrán menekülteket, amelyeket az Ukrajnával szomszédos országokból (Lengyelország, Szlovákia, Magyarország, Románia) induló kontinentális európai repülőjáratokon használhatnak fel – közölte a légitársaság az MTI-vel.

Azok az ukrán menekültek, akik repülőjegyet szeretnének foglalni, további információt a https://wizzair.com/#/rescue weboldalon találnak.

A 100 ezer ingyenes jegy mellett a társaság minden járatára különlegesen kedvezményes díjszabást biztosít a menekülőknek. A sikeres foglaláshoz szükséges az ukrán útlevél vagy személyi igazolvány száma, és ezen iratokat a felszállás előtt minden esetben fel is kell mutatni

– jelezte a WizzAir.

Hozzátették: a WizzAir már szolgálatba állított több nagyobb repülőgépet és kiegészítő járatot az Ukrajnával határos országokban, hogy ezzel is támogassa a hazájukat elhagyni kényszerülők mozgását. 

A közleményben idézték Váradi Józsefet, a WizzAir vezérigazgatóját, aki azt mondta: "Együttérzünk az ukrán néppel ebben a krízisben. Elkötelezetten támogatjuk az Ukrajnából menekülőket, hogy mielőbb biztonságos helyre jussanak" .

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Nicolas Economou / NurPhoto / NurPhoto via AFP)