'A rendőrök meglátták, hogy drága kocsim van, és úgy vélték, jól megkopasztanak'

14 órán át ült autójában egy férfi Mexikóban tiltakozásul, hogy rendőrök meg akarták vesztegettetni magukat vele.

2008. december 6., 08:48

A férfi piroson hajtott át, ezért állították meg járőrök, akik 8 ezer pezó - 120 ezer forint - "elnézéspénzt" követeltek tőle. Az ilyen szabálysértés bírsága ugyanakkor csak 6 ezer forintnyi Monterrey városában - ott történt az egész.

Az autós nem volt hajlandó kifizetni jogos bírsága húszszorosát, ragaszkodott ahhoz, hogy a rendőrök járjanak el szabályosan és adjanak neki hivatalos bírságpapírt. A járőrök erre elvontatták kocsijával együtt a legközelebbi rendőrkapitányságra, ahol 14 órán át gubbasztott Hummerjében, míg végül elengedték, de egész sor szabálysértést varrtak a nyakába, az alkoholszondáztatás megtagadásától kezdve a hiányos iratokig.

Közben persze az ülősztrájkoló telefonálgatott, minek eredményeként rokonai és barátai másfél órára eltorlaszolták Monterrey több főútját a rendőri korrupció elleni tiltakozásul - írta az MTI.

"A rendőrök meglátták, hogy drága kocsim van, és úgy vélték, jól megkopasztanak" - mondta a sajtónak a férfi, aki most hivatalosan is panaszt tesz a rendőri eljárás ellen.