Világszám
Richter József Junior 23 évesen a világ legfiatalabb cirkuszigazgatója, a Magyar Nemzeti Cirkusz direktora. Nyolcadik generációs akrobataként pedig, elődeihez hasonlóan, egyedülálló elefántos-zsiráfos produkcióval járja a világot. Előadásával tavaly, magyarként először, Arany Pierrot-díjat nyert a 10. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztiválon.
Akadt pár egyedülálló produkció a Richter-családban. Joci apja, Richter József a Fővárosi Nagycirkusz igazgatója volt a közelmúltig, felesége, Carola, Joci édesanyja a híres német Renz cirkusz igazgatójának lánya. Lovas akrobaták voltak mindketten. Korábban Richter József igazgatta a Magyar Nemzeti Cirkuszt, aztán ahogy a Fővárosi Nagycirkuszhoz került, 2013-ban a fiának adta át a vállalkozás vezetését. Joci hetven ember főnöke, plusz a zenészeké, az állatápolóké és a szervezőké. Sikeres műsorokat visz porondra, sorra dőlnek a nézőszámrekordok.
– Ma már a világon egyedülálló számokra vagyunk képesek: a flik-flakot és a szaltót négyen, vágtázó lovakon hajtjuk végre, vállamon áll a partnerem, őt átdobom a másik lóra, biztonsági öv nélkül. Egy nemzetközi fesztivál előtt nyolc táncossal bővítettük az akkor négytagú csoportot. Így teremtettünk az előadásainkon igazi csárdáshangulatot. Tánccal, hatalmas magyar zászlóval lovagolunk körbe, óriási siker. Ezerötszáz ember kétszer-háromszor állva tapsolt, még most is libabőrös leszek, ha rágondolok. Ilyen alig adatik meg az életben. Ezért kaptuk az Arany Pierrot-díjat, amit Budapesten magyar még sosem nyert meg – meséli az ifjabb Richter József.
A család és a világhírű produkciók történetéről a 168 Óra karácsonyi számában olvashatnak.