"Viktor, ez az út a diktatúra felé vezet"

"Meg kell védenünk a szabadságunkat, el kell söpörni az elnyomást és az intoleranciát" - mondta Adam Michnik, a Gazeta Wyborcza című lengyel lap főszerkesztője, aki arról beszélt a Szabad sajtó útján összegyűlt tüntetőknek, hogy a magyar médiatörvény a sajtó sokszínűségére és a demokráciára is veszélyes.

2011. március 15., 18:12

Michnik - aki Orbán Viktor személyes ismerőse - az

Origotudósítója szerint azt mondta: a közelmúltban találkozott a miniszterelnökkel, aki arról beszélt, hogy a szabadság, egyenlőség, testvériség hármasának jelen kell lenni a mindennapokban. Erre reagálva Michnik azt üzente: "Viktor, nem lehet szabadságról beszélni egy olyan országban, ahol az alkotói szabadság veszélyben van. Aki megsemmisíti a média szabadságát, az a demokráciát semmisíti meg. Ez az út a diktatúra felé vezet."

Tegnap 16:59

A HELL cégcsoporthoz tartozó Sunnywood Farms márka több mint egymillió eper- és vaníliaízű tejitalt juttat el a nélkülöző gyermekekhez a Magyar Élelmiszerbank Egyesület közreműködésével. Az adomány teljes értéke meghaladja a 300 millió forintot.

Megtorpant az év eleji árcsökkenés, júniusban ismét drágábban vásárolhattak be az idősek. A leginkább nyugdíjas korosztályt érintő élelmiszerek átlagos kosara majdnem 30 ezer forintba kerül – és a kormány által beígért könnyítések helyett egyelőre csak szezonális tűzoltás látszik.