Újabb ezer ingyenes antitest-tesztet ajánl fel a főváros a budapestieknek

Az újabb tesztekkel együtt összesen 20 ezer teszttel mérik a fővárosban élő 60 év felettieknél kialakult immunitást.

2021. július 7., 19:52

Szerző:

Újabb ezer ingyenes antitest-tesztet ajánl fel a főváros vezetése a 60 év feletti budapestieknek – írja az MTI, a Főpolgármesteri Hivatal szerdai közleménye alapján. A bejelentés szerint a Fővárosi Idősügyi Tanács szerdai ülésén a tanácsot alkotó idősügyi szervezetek egységesen megköszönték a Fővárosi Önkormányzat antitestszint-mérési akcióját, de egyben kérték, hogy az önkormányzat további teszteket is végezzen.

Az újabb ezer teszttel együtt összesen 20 ezer teszttel mérik a 60 év feletti budapestiek ellenanyagszintjét. Július 12-től 16-ig minden nap 7 és 11, valamint 16 és 20 óra között van lehetőség az ingyenes tesztelésen részt venni az ötödik kerületi Városháza parkban, egy mobil tesztelőpontnál. A tesztelés regisztrációhoz kötött, amit csütörtökön 8 órától lehet megtenni. A kerületi szakrendelőkbe július végéig lehet menni az ingyenes tesztelésért.

A tájékoztatás szerint az oltóanyagok hatásosságának mértékével kapcsolatban széles körben nyilvánosságot kapott aggodalmak miatt az önkormányzat fontosnak tartja a fővárosi időskorú lakosság védettségének, a szervezetükben megjelenő antitest-szint mérésének lehetőségét.

A felajánlott 20 ezer tesztből 18 ezernél a mintavételeket a lakosok szűrésében közreműködést vállaló budapesti kerületekben végzik. A kerületek megkapják a teszteket, a kapcsolódó laborvizsgálatot a főváros biztosítja. Arról is beszámoltak, hogy kedden elindult a tesztelés a harmadik, a tizenegyedik, a tizenkettedik, a tizennegyedik és a tizenötödik kerületben. Csütörtökön pedig indul a negyedik, a hatodik, a nyolcadik és a tizennyolcadik kerületben. A további kerületekben jövő héten vagy azután lehet ingyenesen antitest-vizsgálatra menni. A közlemény szerint a kerületi tesztelésről érdemes az önkormányzatok honlapján érdeklődni.

A Fővárosi Önkormányzat kéri, kellő körültekintéssel jelentkezzenek a vizsgálatra azok, akik olyan, például véralvadásgátló gyógyszert szednek, amelyek esetén a kontroll nélküli vérvétel nem ajánlott.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.