Toroczkai László az EU elfoglalását és Kárpátalja visszaszerzését tűzte ki célul

Évértékelőt tartott a Mi Hazánk Mozgalom, az eseményen Toroczkai László három lehetséges utat vázolt fel Magyarország számára, kritizálta a Fideszt és az ellenzéki pártokat, valamint kijelentette: igényt tartana a párt Kárpátaljára.

2024. január 28., 17:07

Szerző:

Megtartotta szombaton a Mi Hazánk Mozgalom a szokásos évértékelőjét. Toroczkai László nagyívű beszédének Kárpátaljára vonatkozó visszhangja tölti be jelenleg a médiateret, de elhangzottak más egyéb, a tradicionális igazságot képviselők számára ennél fontosabb megállapítások is Toroczkaitól – írta a Szentkorona Rádió.

Toroczkai László legfontosabb üzenete Kárpátalja visszaszerzésére vonatkozott. Mint mondta, Ukrajna megszűnésének esetén, a magyar parlamentben egyedüliként, a Mi Hazánk igényt tartana Kárpátaljára.

Az antiglobalista szólamok sem hiányoztak az beszédből: „Meg kell találni a partnereket, akikkel a globalizmus ellen tudunk küzdeni" – jelentette ki a pártelnök. Hangsúlyozta: politikai partnereikkel együtt az a feladatuk, hogy átvegyék a kormányzást a saját országukban, végül pedig Brüsszelben.
Ha győztünk, akkor pedig nagyon egyszerű a dolgunk, el kell döntenünk, hogy mit kezdünk ezzel az Európai Unióval – jelentette ki, hozzátéve, vagy szuverén államok szövetségként működtetik tovább az EU-t, vagy megszüntetik azt, hogy kétoldalú megállapodásokra bízzák a jövőbeni együttműködést. „Győzni ellenük csak nemzetközi összefogással lehet – mondta Toroczkai , hozzátéve, „nincs szükségünk pénzemberek, globalisták által irányított európai egyesült államokra".

A politikus a tavalyi év eseményeit értékelve arról beszélt: Magyarország előtt három út állhat: az egyik a balliberális pártoké, ami a haza és a nemzet elárulása, hiszen ezek az erők európai egyesült államokat akarnak, önrendelkezés, nemzetek és az európai emberek szabadságjogai nélkül. Ráadásul, tette hozzá, ezeket az erőknek olyan nemzetközi finanszírozói vannak, akikhez képest apróság Soros György tevékenysége. Kiemelte, „ez a nyomulás Ukrajnában háborúhoz vezetett", mégpedig olyanhoz, amely tönkreteszi Európát, padlóra küldi a kontinens gazdaságát, miközben „Ukrajnát felvásárolta a Blackrock", a világ legnagyobb befektetési alapja, amely 10 ezer milliárd dollár felett diszponál.

Az ország előtt álló második lehetőségként a Fidesz „girbegurba" útját említette, szerinte a jelenleg kormányzó erők „teljesen értelmezhetetlen" külpolitikát folytatnak, holott „semelyik ország nem tud Európában úgy belpolitikát tervezni, hogy nincs külpolitikai elképzelése és szövetségese". A Fidesz egyetlen egy gazdasági innovációja, hogy legyünk akkumulátorgyár-nagyhatalom – jelentette ki, hozzátéve, nem ellensége ennek az ágazatnak, de nem kellene legjobb minőségű földjeinket e célra „legyalulni", kiszolgálva a német járműipart. Ez a politika magyarellenes politika – fogalmazott.

A Mi Hazánk ajánlatát bemutatva arról beszélt: erőltetett iparpolitika helyett strukturális átalakítást, alkalmazkodást kell bevezetni, ahol kell, ott át kell alakítani a gazdaság szerkezetét, például fel kell támasztani állami támogatással az élelmiszeripart, majd piacot kell találni a magyar termékeknek.

(Kiemelt kép: Dúró Dóra és Toroczkai László a Mi Hazánk eredményváróján - Fotó - Palágyi Barbara / 168.hu)

Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnökével szemben bizalmi szavazást tartottak, miután az általa vezetett testület elfogadta a kormány új igazságügyi reformját. Amivel kapcsolatban egyébként a bírók egy jelentős része éles kritikát fogalmazott meg.