Több mint két tucat prostituáltat futtatott Angliában egy Békés megyei család

Hat éven keresztül zsákmányolták ki a nehéz sorsú, fiatal nőket, akiket az interneten toboroztak.

2021. február 15., 10:48

Szerző:

Vádat emelt a Békés Megyei Főügyészség bűnszövetségben elkövetett emberkereskedelem, kerítés és prostitúció elősegítése miatt hét elkövetővel szemben, akik 2011 és 2017 között az Egyesült Királyságban 26 nő kizsákmányolásával 40 millió forintra tettek szert.

A főügyészség közleményében azt írta: egy a Békés megyei Tarhoson élő család három tagja 2011-ben és 2012-ben Londonba költözött, majd a közösségi médiában feladott hirdetésekkel Magyarországról nőket toborzott prostitúcióra. Megszervezték számukra a kiutazást, a szállást, a napi ellátást. Kezdetben a bérelt lakásuk egyik szobáját használták szexuális célra, majd ingatlanokat béreltek Londonban és más angliai nagyvárosokban egy békéscsabai születésű, de szintén ott élő társuk segítségével.

Két férfi és egy nő, a bűnbanda vezetői folyamatosan frissítették a nőkről készült, internetes oldalakon elhelyezett profilokat. Három másik bűntárs pedig "recepciósként" fogadta a hívásokat, egyeztette a helyszínt és a tarifát a kuncsaftokkal.

A prostitúcióra kényszerített nők közül tizenöten kilátástalan életkörülményeik miatt döntöttek a tevékenység mellett, így sérelmükre a banda bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett emberkereskedelem bűntettét követte el. További tizenegy nő esetében az üzletszerű kerítés és a prostitúció elősegítése róható a vádlottak terhére. A sértettek a bevételük felét adták oda kizsákmányolóiknak, akik így hat év alatt legalább 40 millió forint illegális jövedelmet szereztek.

A Békés Megyei Főügyészség a bűnszövetség vezetőivel és a lakást bérlő társukkal szemben végrehajtandó szabadságvesztést, továbbá a megszerzett vagyon elkobzását indítványozza a vádiratban. A "recepciósokkal" szemben felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását javasolják. Az ügy felderítésében a Nemzeti Nyomozó Iroda és a londoni Metropolitan Police is részt vett. A bizonyítékokat a magyar hatóság részére az Eurojust koordinálásával létrejött együttműködés keretében adták át gyorsabban és hatékonyabban, mint amit a hagyományos jogsegély-ügyintézés lehetővé tesz - közölték.

(Kiemelt képünk illusztráció: Egy Bukarest utcáin dolgozó szexmunkás várja az AIDS terjedése ellen küzdő Asociata Romana Anti-Sida (ARAS) romániai alapítvány óvszereket és steril fecskendőket osztó munkatársát 2016. május 16-án. Fotó: MTI | Balogh Zoltán)