Reviczky Gábor szerint az Orbán-kormány piszkosul helyrehozta az országot, abszurd, hogy itt lopják az EU-s pénzeket

Ha így lenne, az EU lenne a legkorruptabb intézmény, amely valaha létezett.

2017. szeptember 4., 10:48

Szerző:

A Kossuth-díjas és Jászai Mari-díjas színész a Magyar Nemzetnek adott interjúban beszélt erről. Elárulta, hogy nem szeret konfrontálódni a politikai nézetei miatt, nagyon baloldali közegben inkább csendben marad, a Heti Hetesbe is azért nem ment el, mert ha többségben vannak a „másként gondolkodók”, akkor őt „megeszik”, „kinyírják”. Ennek később ellent is mond, legalábbis elmeséli, hogy amikor szerepet vállalt egy Kossuth téri nagygyűlésen, Gálvölgyi János – aki szerinte „mindenki mást kinyírt volna” –, csak annyit szűrt oda, hogy látta a tévében, az Orbán-kormány teljesítményével pedig elégedett. „Úgy gondolom, piszkosul helyrehoztak egy olyan országot, amelyik, ha a Gyurcsány-kormány marad, rosszabb állapotba került volna mára, mint Görögország. Meggyőződésem, hogy teljes abszurdum azt mondani, hogy ellopják az uniós pénzeket.

Ha így lenne, az EU lenne a legkorruptabb intézmény, amely valaha létezett, hiszen támogatná azt, hogy elherdálják a pénzt, amelyet a tagországoknak kifizet.

Persze az igaz, hogy mindig kormányközeli cégek kapják meg ezeket a pénzeket, és ott vannak gazemberek, akik nem fizetik ki a munkákat. Szinte az összes hídépítésnél előfordult ilyen, itt, Ráckevén is van tönkrement áldozata a Margit híd felújításának. Őt a mai napig nem fizették ki annak ellenére, hogy tizennégyről huszonhétmilliárdra emelkedett az erre szánt büdzsé, és végül annál is többe került a felújítás” – válaszolta az erről szóló kérdésre.  Szerinte a színházban a saját munkájukat teszik tönkre, ha beengedik a politikát, Alföldi Róbert pedig annak ellenére politizált mindegyik darabjában, hogy amikor beadta a pályázatot a Nemzeti Színház igazgatói posztjára, egy feltétele volt, mégpedig az, hogy a politika ne szóljon bele abba, amit csinál.

Forrás: YouTube

Az interjúban Reviczky Gábor beszél arról is, hogy miért megelégelte a színészetet. Elmeséli, hogy amíg régen úgy állt előadás előtt a színpad mellett, mint versenyló a startnál, a kezdeti lelkesedést már a főiskolai évek kiölték belőle. „Akkor az volt a divat, hogy teljesen összetörték és újjáépítették a személyiséget. Persze vannak olyan celebek, akiknél ezt alkalmazni kell. Sokan nagyon el vannak szállva maguktól” – véli, hozzáfűzve, hogy nem eljátszani kell a szerepeket, hanem megélni. „Hogy lehetséges például az, hogy az Utolsó tangó Párizsban első jelenetében, amikor egy hídon jön szembe a tömegben Marlon Brando, óriási totálban, senki mást nem lehet nézni, csak őt? Ez kisugárzás kérdése. Jean Gabin sem csinált soha semmit, mégsem lehet mást nézni egyik filmjében sem rajta kívül. Nekem minden próbámon ott voltak a színitanodások, mert én gyakorlatilag nem játszom, csak vagyok” – mondja erről.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.