Rákay Philip a Klubrádióban próbálta menteni a menthetőt

A kormánypárti megmondóember Fekete-Győr Andrásba kötött bele, de nem sült el jól.

2021. december 16., 06:36

Szerző:

Rákay Philip szerdán tett közzé egy bejegyzést, amiben Fekete-Győr Andrásnak, a Momentum korábbi elnökének a kisbabájával készült fotóját – amiben a politikus kengyelben tartja a gyermeket – használta, azzal a felirattal ellátva, hogy „szép új világ...:D”. A közösségi médiában az ellenzék politikusok is reagáltak a kormánypárti megmondóember fotójára, és még Rákay saját kommentelői is nagyrészt az ellenzéki politikus mellett álltak ki, írja a Telex

Fekete-Győr András egyébként ezt reagálta a bejegyzésre: „Kedves Kálmán/Philip! Ideje egy picit beszélnünk a férfiasságról. Nem attól lesz ugyanis férfias valaki, hogy nem vállal át terheket a párjától a gyereknevelésben – éppen ellenkezőleg. Sőt, képzeld, az a férfi sem változik hirtelen nővé, aki tud főzni vagy pelenkázni. Tudod, hogy ezzel szemben mi az, ami férfiatlan? Beszólni egy apának, aki a lehető legszorosabb kötődést igyekszik a gyerekével kialakítani, majd a reakciókat látva reszkető kisnyusziként törölni a posztot. Úgy tűnik, hogy ez már a saját szavazóitoknak is egyértelmű. Lehet, hogy elgondolkozhatnátok ezen.”

A kormánypárti youtuber ezt követően, próbálva javítani a helyzeten, betelefonált a Klubrádióba élő adásban Bolgár György műsorába, hogy megvédje a posztját. Rákay Philip szerint ok nélkül indult gyűlöletcunami ellene, és „mindenki megpróbál belelátni valamit, ami nem volt benne”. Szerinte az – azóta már törölt – posztja alatt megjelenő vállalhatatlan stílusú kommentekkel sem neki kellene foglalkoznia, hanem a közösségi oldalnak, de mint mondta „a Facebook egy ilyen felület.”

Rákay később a műsorban azt mondta, nem azzal van baja, hogy Fekete-Győr a kendőben összebújva tölti a kisfiával a délutánt, ugyanis neki is van két gyermeke, akiket ő is babusgatott. A kormánypárti megmondóember kijelentette: „nem lehet egyik nap börtönnel és felcsúti perrel fenyegetni, a másikon meg kisbabával cukiskodni.” 

(Kiemelt kép: Rákay Philip, az MTV Nonprofit Zrt. volt vezérigazgató-helyettese érkezik a Polgári Magyarországért Alapítvány kötsei rendezvényére 2015. szeptember 5-én. MTI Fotó: Varga György)