A Belügyminisztérium rendelte meg az egészségügy átalakításáról szóló tanulmányt, nem az Emmi
Szűk három hónap alatt készíti el a magyar egészségügy lehetséges átalakítását megalapozó tanulmányt az a tanácsadócég, amelyik a szlovákiai egészségügyi reform megalapozásán is dolgozott. A tanulmány a Belügyminisztérium rendelte, nem az egészségügyért felelős Emberi Erőforrások Minisztériuma – írja a hvg.hu.
A Belügyminisztérium (BM) által közzétett szerződéslista szerint nettó 278 millió forintért kötött szerződést a nemzetközi Boston Consulting Group (BCG) tanácsadócég magyar leányvállalatával „tanulmány és vezetői összefoglaló készítése a magyar egészségügy lehetséges értékalapú átalakításáról” címén.
A megbízás május 18-án lépett hatályba, és augusztus 7-ig szól.

A K-Monitor június végén számolt be arról, hogy a BM engedélyt kért rá, hogy a „koronavírus elleni védekezéssel összefüggő” beszerzés keretében leszerződhessen a BCG-vel a tanulmány elkészítésére.
Az már májusban kiderült, hogy Pintér Sándor belügyminiszter nem csak a járvány elleni védekezésben játszik fontos szerepet a kormányban, de az egészségügyi rendszer átfogó reformjának előkészítésében is.
Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara elnöke azt nyilatkozta a Népszavának:
„A belügyminiszter nemcsak az orvosi kamarával, de más szervezetekkel, meghatározó szereplőkkel, köztük az egészségügy véleményvezéreivel is széles körben konzultál.”
A hvg.hu érdeklődött a BCG-nél a tanulmányról, de nem akartak nyilatkozni. A cég számára mindenesetre nem új terület az egészségügy, ők dolgozták ki a legutóbbi egészségügyi reform alapjait Szlovákiában is.