Offshore cégnek adta el ingatlanos kft.-jét Orbán veje
A miniszterelnök veje augusztusban szerzett 75 százalékos tulajdonrészt a cégben, amely addig egy győri milliárdos, Paár Attila egyedüli tulajdona volt. A cégbírósági iratok szerint azonban Tiborcz november elején már el is adta a tulajdonrészét egy offshore cégnek, a Brit Virgin-szigeteken tavasszal bejegyzett Synergy Global Consulting Limitednek – írja a Direkt36.
Forrás: Facebook
Nem ismert, hogy ennek a cégnek ki a tulajdonosa, és a cégbíróságon lévő iratokból nem derül ki az sem, hogy a miniszterelnök veje mennyit kapott az értékes tulajdonrészért. A magyar cégbírósági iratok szerint a Synergy Global Consulting egy Tóth Csaba nevű férfit bízott meg azzal, hogy a cég képviselőjeként járjon el „a társaság közép-európai régióban folytatandó ingatlantranzakciói tekintetében, beleértve a WHB Ingatlan Kft. üzletrészének a megszerzését” is. Az aláírások alapján úgy tűnik, hogy ugyanarról a Tóth Csabáról van szó, aki a WHB Ingatlan Kft.-nek is ügyvezetője – írja az oknyomozó portál.
A WHB Ingatlan egy cégcsoport tagja, amelynek központi építőipari cége, a West Hungária Bau az elmúlt években sorra nyerte a nagy közbeszerzéseket. A WHB Ingatlan Kft.-nek az elmúlt években nem volt nagy forgalma, de tavaly egymilliárd forint körüli összegért megvett egy elhagyott gyárépületet a komáromi ipari parkban.
Az ingatlan évek óta üresen állt, de a Nokia kivonulása óta a kormány komoly erőfeszítéseket tesz arra, hogy új befektetőket csábítson az ipari parkba. Tárgyaltak többek között egy dél-koreai autóipari céggel is, amelynek pont azt az gyárcsarnokot nézték ki, amelyet Tiborcz cége megszerzett.
A Fidesz korábban gyakran támadta az offshore cégek használóit, offshore lovagoknak nevezték őket, és maga Orbán Viktor is beszélt arról, hogy „mindenki érzi, hogy valami nincs rendben” az offshore cégek használatával. Orbán ígéretet tett arra is, hogy az ő kormányzása alatt vége lesz az „offshore lovagok világának”.