Nincs elég ápoló, Szegeden is bezárnak egy kórházi osztályt
Június végétől szeptemberig zárva tart a szegedi Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Geriátriai és Krónikus Osztályának férfirészlege – értesült a hvg.hu. A portál úgy tudja, hogy az elfekvőként működő osztályt azért zárják be, mert nincs elég ápoló. Bár a klinika honlapján nincs nyoma, a döntésről már értesítették a munkatársakat. Az osztályon aránylag kevés orvosi munka folyik, az ápolói feladatok viszont kemény kihívás elé állítanak mindenkit, ezért sokan inkább más osztályokra mennek át.
Képünk illusztráció
Fotó: Népszabadság-archív / Földi Imre
Az nem világos, hogy a 30-40 ágyas osztály betegeivel mi fog történni. A legközelebbi geriátriai osztály Hódmezővásárhelyen van.
A hvg.hu az osztálybezárásról megkérdezte az egészségügyi intézményt, de nem kapott választ. Az osztálybezárásokról vagy leépítésekről egyébként gyors egymásutánban érkeznek a hírek. Szombaton a jászberényi kórház igazgatója, Sinkó-Káli Róbert beszélt arról, hogy orvos- és nővérhiány miatt három osztályon is csökkenteni kell az ágyak számát, a Hír TV pedig a múlt héten számolt be arról, hogy a dél-pesti Jahn Ferenc kórházban tömegével mondtak fel ápolók és nővérek, így a hármas számú belgyógyászati osztályt be is kellett zárni. A távozó nővérek és ápolók többsége állítólag a közelben nemrég megnyílt IKEA áruházban vállalt munkát.