Nem spórolt a benzinen a kormány: félév alatt 115 millió autózásra
115 millió forintot költöttek benzinre és autóik javítására az év első hat hónapjában a kormányzati felső vezetők – írta a Magyar Nemzet. Az adatokat képviselői kérdésre tette közzé Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.
A közzétett adatok szerint a minisztereknek, államtitkároknak és helyettes államtitkároknak összesen 144 szolgálati járművük van.
Idén januártól júniusig több mint 82 millió forint volt a gépkocsik üzemanyagköltsége.
A Miniszterelnökség 21 millió forintot, az Emberi Erőforrások Minisztériuma 18 millió forintot, a földművelésügyi, a fejlesztési és a nemzetgazdasági tárca 10 millió forintot használt fel benzinköltségre.
További 33,5 millió forintba került az autók javítása. Az Emmiben 8,6 millió forintot fordítottak szervizelésre, míg a Miniszterelnökségen 5,8 milliót, a Belügyminisztériumban 2,8 millió forintot költöttek erre a célra.
Korábban a 168 Óra online is megírta, hogy Szijjártó külügyminiszter egyik államtitkára 17 milliós luxus-terepjárót kapott.
A Blikk korábban kiszámolta, hogy az állami vezetők átlagosan közel 20 ezer kilométert mentek fejenként a hivatali autókkal, ez annyit tesz ki, mintha negyvenszer megtették volna oda-vissza a Budapest–Bécs távolságot.
Az állami vezetők autóparkja túlnyomó részt 8,5 milliót érő Škoda Superbekből áll, van néhány Octavia, Audi, Passat és VW Multivan.