Nem a Levegő Munkacsoport miatt csúszik a 4-es metró
Tévesen tájékoztatta az olvasókat a Népszabadság Online a „Kelenföldnél csúszhat el a 4-es metró” című cikkében – közölte a Levegő Munkacsoport.
"Helytelen az az állítás, miszerint a 4-es metró átadási határideje azért csúszik, mert a Levegő Munkacsoport megtámadta a Nemzeti Közlekedési Hatóság elé terjesztett engedélyezési terveket. Az ennél a hatóságnál folyó eljárásban a Levegő Munkacsoport egyáltalán nem vett részt. Szervezetünk továbbá egyáltalán nem tett olyan javaslatot, hogy – a cikket idézve – a Sasadi út egésze elé zajvédő falat emeljenek – írják.
Budapest XI. kerület 4-es metróvonal I. szakasz – Kelenföldi pályaudvar térsége (Kelenföld nyugati kijárat–Őrmező) M1-M7 autópálya közös bevezető szakaszához kapcsolódó úthálózat, autóbusz végállomás és P+R parkoló létesítése településrendezési eljárásában és környezetvédelmi engedélyezési eljárásában vett részt a Levegő Munkacsoport ügyfélként. 2012 júliusában a környezetvédelmi eljárásban hozott elsőfokú határozat ellen nyújtott be fellebbezést a határozatban lévő pontatlanságok miatt, és azért, mert a határozat előírásai nem vették figyelembe a tervezett beruházás által legközelebbről érintett Őrmezői lakótelep lakóinak és környezetének védelmét. A fellebbezés a Sasadi úttal egyáltalán nem foglalkozott. Az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség, mint másodfokú környezetvédelmi hatóság a fellebbezést elbírálta, és 2013. januárban és februárban két lépésben kiegészítette az elsőfokú határozatot a zaj- és rezgésvédelem, a levegővédelem és a hulladékgazdálkodás vonatkozásában, egyebekben helybenhagyta azt, vagyis a környezetvédelmi eljárásban hozott határozat jogerőssé és végrehajthatóvá vált. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy a Levegő Munkacsoport fellebbezése hasznos volt, a környezetvédelmi előírások pontosításra kerültek – közölték.
A fellebbezés nem okozott érdemi csúszást a munkálatokban. Összehasonlításképpen: a beruházói tervek folyamatos változása miatt a tárgyi ügyben a településrendezési eljárás 2007-től kezdve éveken át húzódott, a környezetvédelmi engedélyezési eljárás pedig 2009 márciusától 2013 februárjáig, vagyis különösen hosszú ideig tartott – közölte a Levegő Munkacsoport.