MSZP: A kormány képtelen megoldani a devizahitelesek problémáját

A kormány három és fél éve képtelen megoldani a devizahitelesek problémáját, különösen a legnehezebb helyzetben lévőkét – mondta el sajtótájékoztatóján Simon Gábor, az MSZP elnökhelyettese, az Országgyűlés fogyasztóvédelmi bizottságának elnöke vasárnap Budapesten.

2013. december 23., 12:02

Az ellenzéki politikus szerint a kormány húzza az időt és kommunikációs taktikázást folytat, amelynek célja a kormányzati felelősség elhárítása és az érdemi cselekvés elodázása.

Simon Gábor kérdésre elmondta, hogy nem utasítanak el egyetlen olyan érdemi, kormányzati javaslatot sem, amely csökkenti a lakosság terheit. „A magáncsőd intézményének bevezetését például támogatnánk” – tette hozzá.

A szocialista politikus szerint nem igaz, hogy a Fidesz az emberek mellett van, álláspontja szerint a végtörlesztés is azt mutatja, hogy Orbán Viktor miniszterelnök csak a jómódúak oldalán áll.

A kormánynak nem az igazságszolgáltatás iránti bizalmat kellene tudatosan rombolnia, hanem megoldást kellene találnia a devizahitelesek problémáira – mondta Simon Gábor. Hangsúlyozta, hogy álláspontja szerint nem a Kúria a felelős a kialakult helyzetért – írja az MTI.

Emlékeztetett rá, hogy a társadalom legjobban kereső tíz százaléka kilencszer többet keres, mint a legszegényebb tíz százalék. A családok negyvenegy százalékának legfeljebb egy hónapra elegendő tartaléka van – tette hozzá.

Elmondta: a rendes hiteltörlesztés alapja a tisztességes kereset, a kiszámíthatóan alacsony szinten stabilizált árfolyam, azonban az erős forint és a tisztességes bérek nem fontosak a Fidesznek, ezért van szükség kormányváltásra.

Megfogalmazása szerint közleményekkel nem lehet megoldani a devizahitelesek problémáit. Az MSZP a devizahitelesek megmentésére kész csomaggal készül a kormányváltásra – tette hozzá az ellenzéki politikus.