Milliárdos cég Habony rokonságánál
Jobban, sőt elképesztően jól teljesít egy Habony Árpád milliomos rokonához köthető cég: a filmes vállalkozás éves árbevétele az előző fideszes kormány alatt közel százszorosára nőtt. A Fideszes tanácsadó testvérével közös saját cége ugyanakkor 2009 óta egyetlen forint bevételt sem könyvelt el. Továbbra sem tudni, hogy a több forrás szerint Orbán legközelebbi tanácsadójának számító Habony miből finanszírozhatja költséges életmódját.
Rogán Antal és Lázár János a héten az RTL KLub riportjában elismerte, amit eddig is mindenki sejtett: tényleg ad tanácsot Orbán Viktornak és több fideszes vezetőnek Habony Árpád. Arról azonban egyikük sem tud, hogy Habonynak bárkivel is szerződése lenne ezekre a feladatokra.
Különösen mellbevágó volt, hogy Habony – egyetlen „civilként” – részt vett azon a parlamenti válságtanácskozáson, ahol a Fidesz vezérkara – Orbán vezényletével – meghozta a döntés arról: a plágiumbotrányba keveredett Schmitt Pált ráveszik, mondjon le államfői tisztéről. A szoros viszonyt számos különböző sajtóhír és -fotó mellett a Fidesz honlapjának egyik közleménye is megerősíti. Eszerint Schmitt Pál lemondása után „Orbán Viktor miniszterelnök társaságában a parlamenti dolgozószobájába ment, később csatlakozott hozzájuk Kövér László, Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője, Giró-Szász András kormányszóvivő és Habony Árpád miniszterelnöki tanácsadó is”. Vagyis Habony Orbán Viktor legbelső tanácsadói körének a tagja.
Az Orbán szinte mindenható tanácsadójáról megjelenő cikkek, tudósítások egyetértenek abban: Habony sokmilliós autókkal, drága ruhákban jár.
Mivel a Fidesz-vezetőség számára végzett munkájáról semmilyen szerződése nincs, s hivatalosan olyan pozícióval sem bír, amely vagyonnyilatkozat tételére kötelezné, nem lehet számon kérni hivatalos úton, hogy miből finanszírozza az átlagfizetésből nem megvalósítható luxust.
Habony korábban a felszámolás alatt lévő Adriatique Islands Group Hungary egyik vezetője, és a Nézőpont Intézet (ma Bonum Semen Zrt. néven) egyik alapítója volt. Tulajdonosa volt a szintén felszámolás alatt lévő Museumsystems Kft.-nek és a CCC+Bogner Kft. -nek is.
A nyilvános cégadatbázis szerint mostanra Habonynak egyetlen céges érdekeltsége a testvérével, Habony Máriával közös cég, a Szines Tinták Bt., melynek azonban 2009 és 2013. december 31. között nulla forint árbevétele volt.
Ennél nagyságrendekkel sikeresebb volt Habony (nem vér szerinti) nagynénjének, a közelmúltban „kedvezményes” lipótvárosi lakásszerzése révén emlegetett Pápa Marianne egyik cége. Ő az egyik ügyvezetője és információink szerint az egyik tulajdonosa az Origo Film Group Zrt.-nek, mely a cégadatbázis szerint 2009 és 2013 között 19 millió forintról közel másfél milliárdra növelte az éves bevételét.
Pápa Marianne első férje az azóta elhunyt Szetlik Ferenc volt, aki sajtóértesülések szerint Habony Árpád édesanyjának, Habony Máriának a testvére volt.
Habony kiterjedt kapcsolatait jól illusztrálja, hogy a fenti Adriatiq Islands Group nevű cégnek a Fidesz egyik gazdasági háttéremberével Szalay-Bobrovniczky Kristóffal (Strategopolis, Századvég Gazdaságkutató) együtt volt a vezetője.
Ennek a cégnekVitézy Tamás volt az egyik vezetője, tanácsadó testületében pedig Töröcskei István és Bod Péter Ákos is tagként szerepelt.Habony korábbi cégének, a Museumsystems Kft.- nek tulajdonosa volt többek között Rostás Zoltán, aki jelenleg a Liget Budapest beruházás projektigazgatója, a BKK igazgatósági tagja is.
A Bonum Semen Zrt-ben (korábban Nézőpont) pedig épp Habony igazgatósága alatt (2005 és 2008 között) volt felügyelőbizottsági tag az Iparművészeti Múzeum élére nemrég kinevezett Cselovszki Zoltán, Lipótváros korábbi főépítésze, s Belváros-Lipótváros vagyonkezelőjének elnöke. Mint a
Magyar Narancs is megírta, Habony Árpád gyakran tartózkodik egy 183 négyzetméteres lipótvárosi önkormányzati lakásban, amelyhez a lap szerint kulcsa is van.