Meghalt Stadler József
Elhunyt Stadler József – erősítette meg a hírt az akasztói vállalkozó ügyvédje a Lokál kérdésére.
Stadler Józsefet két hete a dunaújvárosi kórházban ápolták, ahova azután vitték be, hogy agyvérzéssel összeesett a solti Kurta kocsmában saját könyvének a dedikálásakor. Ezután már csak egy percre tért magához. A mentőautóban kómába esett, és már egyszer sem tért magához.

Stadler József juhászból lett vállalkozó. Egy Akasztótól hat kilométerre lévő tanyán született, saját bevallása szerint „a nyolc általánost úgy-ahogy” elvégezte. Először gyapjúval, majd bőrrel, szőlővel és borral kereskedett, az első nagy üzlete pedig akkor következett, amikor 1991-ben megsúgták neki, hogy a hiány miatt központilag megemelik a sörösüvegek betétjének az árát. Emiatt felvásárlásba kezdett, amivel csak tovább szította a hiányt, mígnem az addig kétforintos betétárat hat forintra emelték. „Csak az üvegeken tisztán hatvanmilliót kerestem” – mesélte erről egy interjúkötetben. Sikerült betörnie az orosz piacra is, saját bevallása szerint 1993-ban nyolcvanezer vagon árut szállított Oroszországba. Akasztón alapított futballegyüttese, a Stadler FC az NBI-ben is játszott.
Stadler József vállalkozó karrierjét végigkísérte a csalás vádja. Először 1997-ben emeltek vádat ellene, első fokon kilenc évre ítélték, amiért 1993–94-ben fiktív számlák felhasználásával és jogtalan áfa-visszaigénylésekkel több milliárd forint kárt okozott az államnak. Ezt a döntést megsemmisítette a Legfelsőbb Bíróság, a megismételt eljárásban Stadler négy és fél év fogházbüntetést kapott, 2005 januárjában kedvezménnyel szabadult. 2011-ben folytatólagosan elkövetett csalás kísérlete és más bűncselekmények miatt négy év tíz hónap börtönre ítélték, 2014 októberében pedig csődbűncselekmény miatt kapott két év tíz hónap börtönt.
Az egyik leghírhedtebb ügye az volt, amikor visszaigényelte az áfát Leonardo da Vinci falfestménye (!), az Utolsó vacsora után, amelyet amúgy Milánóban, a Santa Maria delle Grazie-templomban lehet látni. „Van egy Leonardo keresztnevű ukrán festő, ennek is megvettük egy képét. Eredeti orosz címe az Utolsó táncmulatság volt, a certifikáció is orosz nyelven volt hozzá, rosszul fordították le a címet. Pláne hogy Leonardo nevű a festő, a kettőt összemosták, a sajtó felkapta, és az lett belőle, hogy megvettem Leonardo da Vinci freskóját. De a képügyből is felmentett a bíróság százszázalékosan” – nyilatkozta később az ügyről.