Már Tölgyessy is hisz a kisebbségi kormányzásban

2008. június 6., 07:48

Akárki lesz is az SZDSZ új elnöke, Tölgyessy Péter szerint ez önmagában aligha dönt a kormány sorsáról, mert a jelek szerint az ország a tartós kisebbségi kormányzás felé halad - olvasható a Népszava pénteki számában közölt interjúban, írja az MTI.

A szocialisták az SZDSZ szavazatai nélkül nem lehetnek képesek az országházi üzem folyamatos működtetésére, az eddigi tapasztalatok szerint viszont, néhány interpellációt kivéve, a volt szövetséges minden fontosat megszavazott - hívta fel a figyelmet a Népszavának nyilatkozva Tölgyessy Péter, aki ebből azt a következtetést vonta le, hogy "a koalíció beltagjából kültag lett".

Magyar Péter szerdán jelentette be, hogy tárgyalást folytatott az Európai Néppárt elnökével, Manfred Weberrel. A megbeszélésen szó esett Ukrajna Európai Uniós csatlakozásáról, az Európai Ügyészséghez való csatlakozásról, valamint arról is, hogy a Tisza Párt milyen szerepet vállalna az uniós politikában.

Megjelent a kormány oldalán az a rendelettervezet, amely a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetirodára szabná ki a honvédelmi vészhelyzetek idején ellátandó feladatokat. A tervezet alapján Rogán dönthet például arról is, melyik újság jelenhet meg háború idején, és milyen formában.

Egyre kérdésesebb, mi lesz az úgynevezett átláthatósági törvény sorsa: Magyar Levente, a magyar Külügyminisztérium államtitkára szerint egyáltalán nem biztos, hogy a korábban elhalasztott javaslat valaha visszakerül a parlament elé.

Zugló alpolgármesterének, Várnai Lászlónak az ügyét vizsgálják, miután egy osztálykiránduláson állítólag megütött egy 16 éves diákot. A kerület polgármestere, Rózsa András azonnal felfüggesztette az alpolgármester jogköreit, és felszólította a lemondásra. Várnai ezt visszautasította, állítva, hogy a tanuló folyamatosan provokálta őt és a fiát.