Már a kisvárosokban sincs munka

Már nemcsak a falvakban, hanem a kisebb városokban is alig lehet munkát találni, ezért egyre többen kényszerülnek arra, hogy más településekre ingázzanak – írta a .

2016. május 2., 17:44

Nem csak a külföldön munkát

vállalómagyarok száma nő: népszámlálási adatok szerint ma már a munkavállalók több mint egyharmada, 1,3 millió ember ingázik rendszeresen Magyarországon, amivel természetesen naponta több órájuk is elmehet. Vélhetően számuk a népszámlálás óta tovább nőtt, hiszen az azóta létrejött új munkahelyek is javarészt nagyobb városokban vannak.

Budapestre több mint 220 ezren járnak be

A trend oka az, hogy a cégek jellemzően a megyeszékhelyeken és Budapesten koncentrálódnak, a kisebb településeken pedig egyre kevesebb a munkaadó. Az 1000 lakosra jutó vállalkozások száma Budapesten meghaladja a 100-at, a nagyobb városokban 80 körül ingadozik, a falvakban viszont utóbbinak a fele jellemző – írta a VG.

A lakhelyüket elhagyók 37 százaléka községből városba megy dolgozni, ellentétes irányban csak 7 százalék ingázik. Budapestre több mint 220 ezren járnak be dolgozni, főleg az agglomerációból. Győrbe és Székesfehérvárra is 30 ezer, Pécsre, Miskolcra és Debrecenbe 20-20 ezer körüli munkavállaló ingázik. Ők átlagosan nagyjából 20 kilométert tesznek meg minden reggel, de Budapestre 30 kilométeres az átlagos reggeli út.

Egy kisvárosnyi magyar vándorolt ki tavaly

Soha nem hagyták el annyian az országot hosszú távra, mint tavaly – írja a KSH adatai alapján a Világgazdaság. 33 ezren

vándoroltak kitavaly, vagyis költöztek külföldre úgy, hogy egy ideig nem is terveznek visszajönni. Ez még úgy is rekord, hogy valószínűleg ennél még többen is vándoroltak ki, a KSH ugyanis csak arról tud, aki bejelenti, hogy disszidálni fog.

Tegnap 15:58

A következő hét időjárásában csak egy a biztos, az ernyő. Hogy a nap ellen vagy az eső ellen tesz jó szolgálatot, az a részletes előrejelzésből kiderül.

Tegnap 09:00

Az Európai Parlament képviselői megszavazták, hogy az Európai Unióban minden macska és kutya esetében kötelező legyen a mikrochip beültetése és a nyilvántartásba vétel, az illegális állatkereskedelem visszaszorítása és az állatjóléti szabályok megerősítése céljából.