Már a fideszesek se nagyon hiszik el, hogy „Soros civiljei” bevándorlásszervező irodákat nyitnának

2018. február 12., 14:16

Szerző:

A magyar választók 59 százaléka nem hiszi el a kormányzás helyett nyolcadik éve folyamatosan háborúságban álló Fidesz aktuális alaptézisét, miszerint a civil szervezetek „betelepítést szervező irodák” létrehozásával segítenék a Soros-terv megvalósítását – világlik ki a Policy Agenda közvélemény-kutatásából, amely a Zoom megbízásából készült.

Az ezer megkérdezetteknek alig valamivel több, mint 27 százaléka ért egyet az alábbi kérdésben foglaltakkal: 

„Ön egyetért-e azzal az állítással, hogy vannak civil szervezetek Magyarországon, amelyek bevándorlási irodákat kívánnak létesíteni a Soros-terv elősegítésére?” (14 százalék nem tudott vagy nem akart válaszolni) 

A pártpreferenciák alapján kiderült, hogy még a Fidesz szavazóinak többsége (52%) sem értett egyet azzal az állítással, hogy vannak civil szervezetek Magyarországon, amelyek bevándorlási irodákat kívánnak létesíteni a Soros-terv elősegítésére.

Persze még így is köztük volt a legmagasabb (39%) azok aránya, akik elhiszik, hogy létezik ilyen együttműködés a hazai civilek és Soros György között.

Fotó: MTI/EPA

A legnagyobb arányban (78%) a baloldali-libeárlis szavazók utasították el a kérdésben foglaltakat. Ugyanakkor még ebben a táborban is 16 százaléknyian vannak, akik elhiszik, hogy a hazai civilek bevándorlási irodák létrehozásával támogatnák a Soros-tervet.

A Jobbik szavazói között ez az aránypár 66-24, míg a bizonytalanoknál 59-22 volt.

Mint ismert, a „bevándorlási irodákkal" kapcsolatos kormányzati kampány azután indult, hogy a pécsi önkormányzat tavaly év végén igyekezett ellehetetleníteni annak az Emberség Erejével Alapítványnak a működését, amely 130 millió forintot kapott a Nyílt Társadalom Alapítványtól a térség civil szervezeteinek megerősítésére. 

A pécsi közgyűlés akkor elfogadott egy nyilatkozatot, amelyben elítélik a „bevándorlást segítő civileket, majd egy sor Fidesz-uralta vidéki önkormányzat határozatban utasította el, hogy a városban olyan civil szervezetek működjenek, amelyeket Soros alapítványa támogat. 

A szent háború eddigi csúcspontja volt az a budapesti rendezvény januárban, a Bálnában, amely a „Polgármesteri összefogás a betelepítést-szervező irodákkal szemben” címmel tartottak meg.