Beosztottja nőgyógyászati látogatásai után is kutakodott az egyetemi vezető, a rendőrség nyomoz
Beosztottjának és családjának betegadataiban kutakodhatott a Szegedi Tudományegyetem egyik intézetvezetője. Egy beszélgetésben arra utalt, hogy tud arról, hogy hol és mikor járt orvosnál alkalmazottja, és azt is tudta, hogy az asszony nőgyógyásznál volt – számolt be az esetről az RTL Klub Híradója.
A nő ezután az egyetemhez fordult. A válaszból derült ki, hogy az egész család betegtörténetét lekérte a vezető. Az asszony nőgyógyászati listáját, fiuk gyerekklinikán való kezelésének és az apa ortopédiai műtétjének adatait is.
Számonkérték az intézetvezetőt, aki mindent tagadott. A család viszont megkapta az adatlekérések listáját, a betegnyilvántartó rendszer ugyanis mindent rögzített.
Törvény szerint csak a betegek orvosai férhetnek hozzá ezekhez az adatokhoz, és súlyos adatvédelmi szabálytalanságnak minősül az, ha valaki ezt megszegi.
Az intézetvezető már nincs a posztján, a rendőrség nyomozást indított az ügyben.