Lapajánló – Van képük hozzá!
Az e heti 168 Óra címlapján Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke látható díszes képkeretben. Címlapsztorinkban annak jártunk utána, hogy mit keres a Magyar Nemzeti Bank és az unortodox bankvezér a műkincspiacon, hogy mi lesz, mi lehet a sorsuk azoknak a nagy értékű műtárgyaknak, amelyeket a Matolcsy vezette pénzintézet a magánpénzzé változtatott közpénzeinkből megvásárol. És persze kíváncsiak voltunk arra is, hogyan torzítja el a műkincspiacot egy ilyen gazdag és fékek nélküli vásárló megjelenése.
Lapzártakor érkezett a hír a szörnyű brüsszeli terrortámadásról. Rövid reagálásunkban összefoglaltuk az addig ismert eseményeket, megszólaltattunk szemtanúkat és elemzőket.
Az elmúlt napokban nagy feltűnést keltett egy elemzés, amelyet Stumpf István, az első Fidesz-kormány kancelláriaminisztere írt a kormánypárt új nemzedékeinek erkölcsi romlásáról. Ezt a gondolatot bogozza tovább Mátyás Győző publicisztikájában és erre reagálnak kommentelő olvasóink is.
A március 15-i tanárdemonstráció egyik szónoka a mélyszegénységben élő vidéki gyermekekért emelte fel a szavát. Riporterünk körülnézett néhány Hajdú-Bihar megyei kis faluban, vajon az ottani tanárok hogyan viszonyulnak a pesti eseményekhez, tudnak-e egyáltalán a sztrájkfelhívásról.
Húsvét előtti interjút kértünk dr. Beer Miklóstól, a váci egyházmegye püspökétől, akiről az a hír járja, hogy a katolikus felső papság köreiből ő képviseli legkövetkezetesebben Ferenc pápa elveit. Az interjúból kiderül, hogy a püspök a kompromisszumok híve, a vitákat legszívesebben konszenzussal oldaná meg, de vannak dolgok, amelyekben nézetei határozottan eltérnek a hivatalos iránytól. Beer püspök rendezett formában beengedné Magyarországra a migránsokat és fontosnak tartja a romák társadalomba való integrációját is.
Seres István azzal került a lapok címoldalára, hogy amikor hiába kért orvosi segítséget, maga operálta ki a lábában lévő vérrögöt. Mi történt vele azóta? Erre kerestük a választ a róla rajzolt portréban.