Lapajánló – A baloldal válságban van
A baloldal erős válságban van, kiürültek szellemi muníciói – állítja Karácsony Gergely a 168 Órának adott interjúban. A témával kapcsolatos sorozatunk szerzője, Tamás Pál úgy látja: „A komoly szerepvállaláshoz a baloldali választók megduplázására lenne szükség.” A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.
Ceglédi Zoltán vezércikke így kezdődik: „Leendő külügyminiszterünk, Szijjártó Péter büszke arra, hogy ő Orbán Viktor legjobb janicsárja.” Ceglédi írása a janicsárok idejéről szól.
Navracsics Tibor Brüsszelbe készül. Mészáros Tamás szerint a kormányfő azt a vazallusát küldi a brüsszeli bizottságba, aki igazságügyi miniszterként a lehető legtöbbet tette az unió alapvető normáinak folyamatos megsértéséért.
Nagy port kavart a hír, hogy az ukrán maffia hatalmas pénzekért osztja tízezrével a magyar állampolgárságot. Az ügy kirobbanásakor Semjén Zsolt lehazaárulózta a magyar sajtót és az ellenzéki pártokat. Erről és az állampolgárság-bizniszről cserélnek eszmét a 168 Óra vitafórumának a résztvevői.
Lampé Ágnes írásának a címe Házkutatás, az alcím pedig: Matat a hatalom. A 168 Óra arra a kérdésre keresi a választ, hány rendőrt kell mozgósítani két nő és három számítógép ellen.
Nyilatkozik a 168 Órának a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Lovász László nevét világszerte ismerik, tekintélye megkérdőjelezhetetlen, ezért is fontos, hogy most világossá teszi: „Az MTA garanciája annak, hogy a politikai viharok ne zilálhassák szét a kutatási programokat, elkerülhetők legyenek a kikényszerített személycserék.”
Van egy történetünk, amelyet nem csupán az olvasók, hanem a politológusok, a sajtótörténészek és a médiaelemzők figyelmébe is ajánlunk. Az írás a türelem, a szerkesztői türelem rózsájáról szól, illetve arról, idestova hat éve várunk arra, hogy Varga miniszter úrnak legyen egy szabad félórája, amikor interjút adhat a 168 Órának.
Fókusz rovatunkban a szerencsejáték-piac újrafelosztásáról írunk; arról, hogy az új játékformákkal együtt súlyos függőségek jelennek meg, és hogy egyre több az olyan húsz év körüli fiatal, akinek a remélt pókerjövedelem már-már a napi életforma része.
Beszélgettünk Lovas Zoltán kollégánkkal, aki volt a kádári ügynökakták bedarálása miatt kirobbant botrány riporthőse, a Magyar Narancs egyik alapítója, tudósító, televíziós szerkesztő, az utóbbi időkben pedig a megszállási emlékmű elleni tiltakozások egyik szervezője. Most azonban történt vele valami. Azt mondja: inkább elmegyek, mármint az országból. Hogy mi történt, s miért döntött így, azt megtudhatják a most megjelent 168 Órából.
A napokban jelent meg Péterfy-Novák Éva Egyasszony című kötete. Kislányáról írta, Zsuzsiról, aki súlyos fogyatékkal született. Az internetes önéletírásból készült könyvből most egy részletet adunk, és portrét a szerzőről.
Glóbusz rovatunkban Parászka Boróka arról írt, hogy a kisebbségi jogaikért küzdő székelyek a skótokra hivatkozva kérnek autonómiát.
Aczél Endre közel-keleti helyzetképet ad, egy kibontakozó amerikai–iráni szövetségről ír, Herskovits Eszter pedig azt eleveníti fel, hogy családi vakációját miként írta át a háború Izraelben.
Nej György a hazai labdarúgás kudarcairól beszélgetett Pető Péterrel, a Népszabadság szakírójával. Az interjúban szóba kerülnek a hazai focipolitika kispályás üzletei, Mátyás Győző írásából pedig közelképet adunk a „nagypályásokról” is.
S végül: elkezdjük és folytatásokban közöljük azt az interjút, amely 1986-ban készült a közelmúltban elhunyt nagy futballistával, Sándor Csikarral. Az első rész címe: Egy legendás jobbszélső álomgóljai.