Videó: Különleges égi jelenséget figyeltek meg Borsodban
Rengeteg fényoszlop lepte el az eget Borsodban, az égi jelenségről fotó, videó is készült.
Különleges égi jelenséget láthattak azok, akik az elmúlt napokban felfelé tekintettek Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében. A ritka fényeket február 4-én éjszaka lehetett megfigyelni, a látványos fényoszlopokról az Időkép kamerái felvételeket is készítettek.
Emiatt jelent meg a ritka égi jelenség
Az Időkép felvételein jól látszik, hogy igazán különleges fényoszlopok tették még érdekesebbé az eget szerda éjszaka. A felvételek hajnali 1 és 2 óra között készültek Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében. A fagyos éjjelen a webkamerák rengeteg fényoszlopot rögzítettek, melyek valósággal beragyogták az eget. Akadtak egészen látványosak is, mint például az, amelyek Kisgyőr felett jelent meg, és szinte órákon keresztül világított.
Az Időkép cikkéből kiderül, hogy a videókon látható és ezekhez hasonló fényoszlopokat a légkörben lebegő lap- és oszlopkristályokról visszaverődő fény hozza létre. Emiatt a színük megegyezik a felszíni fényforrás színével, így egymás mellett több színárnyalatban ragyogó oszlopokat is láthatunk.
Több érdekességnek is szemtanúi lehettünk
Korábban a 168.hu is beszámolt arról, hogy februárban számos érdekes égi jelenségnek lehetünk a szemtanúi. Az egyik legjelentősebb esemény, hogy gyakorlatilag a Merkúrt leszámítva minden bolygó egyszerre válik láthatóvá az esti égbolton, amennyiben az időjárási viszonyok is kedvezőek. A bolygók éppen olyan pozícióban vannak a saját pályájukon, hogy a lehető legközelebb kerültek a Földhöz, az pedig külön érdekesség, hogy mindez egyszerre következik be: ilyesmire legközelebb csak 2040-ben kerül majd sor.
Ebben az időszakban több bolygó is a megszokottnál jobban látható és különleges együttállásokra is lehet számítani. Február 5-én a Vénusz okozott különleges pillanatokat, mivel ezen a napon Iris néven ismert kisbolygóval állt együtt, ami így könnyen felismerhető. Ám ezen a napon a Vénusz mellett egy másik bolygó is láthatóvá vált, ez pedig nem más, mint az Uránusz, ami a félholddal állt együtt. A kékeszöld bolygó ezúttal könnyebben észrevehető volt a fénye miatt.
(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Shutterstock)