Közoktatás: a rendszerrel van probléma, nem a személlyel

A rendszerrel van probléma, nem a személlyel – reagált a szocialista Kunhalmi Ágnes pénteken arra, hogy sajtóhírek szerint távozik a Klebersberg Intézményfenntartó Központ (Klik) vezetője.

2014. július 6., 07:11

Az Index pénteken azt írta, hogy másfél év után lemondott a Klik elnöke. A lap információi szerint Marekné Pintér Aranka közös megegyezéssel távozik a közoktatást és középiskolákat is felügyelő intézmény éléről.

„Már az áprilisi országgyűlési választás után egyértelmű volt, hogy az ország legnagyobb munkaadóját, a több mint százezer iskolai oktatót foglalkoztató Kliket a 2013 januárja óta irányító Marekné iránt megrendült a bizalom, és új vezető kinevezése várható. Akkoriban Áder János húga, Pölöskei Gáborné, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) főosztályvezetője volt a poszt egyik várományosa” –

írta az Index.

Kunhalmi Ágnes, az Országgyűlés kulturális bizottságának alelnöke szerint nem elegáns, hogy tönkreteszik a közoktatás teljes rendszerét és aztán találnak egy bűnbakot, Marekné Pintér Arankát, és az egészet ráfogják.

Mint mondta, az, hogy a Klik vezetője távozik, azt bizonyítja, nem igaz az a kormányzati vélemény, miszerint az iskolák államosítása és a Klik létrehozása egy igazi sikersztori, amely a közoktatás minden problémáját megoldja.

Véleménye szerint nem szabad egy központból irányítani az iskolákat, mert nem lehet megmondani, milyen oktatás kell egy kazincbarcikai vagy egy rózsadombi kisgyereknek. A Klikre nincs szükségünk – folytatta –, de ha a kormány mégis megtartja, akkor azt közelebb kell vinni a gyerekekhez, a szülőkhöz.