Kovács Zoltán gyorsan elfelejtette, hogy Magyarország menedékjogot adott Nikola Gruevszkinek, és a bevándorlás támogatásával vádolta meg az EU-t

2018. december 2., 12:30

Szerző:

Az MTI írja, hogy a volt kormányszóvivő, a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára adott egy interjút a Kossuth Rádiónak, amelyben arról beszélt, hogy az Európai Unió nem megállítja, hanem menedzseli a migrációt. Ezt ő a humanitárus vízumban és az UNHCR koordinálásával a menekülteknek adott bankkártyában látja, csak azt felejtette el megemlíteni, hogy az utóbbi többször cáfolt álhír, amelyet a rejtélyes miniszterelnöki tanácsadó, Habony Árpád érdekeltségébe tartozó szlovén televízió a Nova24 repített világgá először. 

Kormányinfó
Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Kovács Zoltán az interjúban beszélt arról is, hogy az Európai Parlament (EP) felszólította Magyarországot Nikola Gruevszki volt macedón kormányfő kiadására. Erről azt mondta, az EP „migránspárti többsége” mindent megtesz, hogy elősegítse a bevándorlást, amiből úgy tűnik, hogy elfelejtette azt is, hogy a hazájában vesztegetésért és hivatali visszaélésért jogerősen két év börtönre elítélt macedón exkormányfőt magyar diplomaták kísérték, miközben Szkopjéból Budapestre menekült, és különleges eljárásban menedékjogot kaphatott. Nehéz ezt nem a bevándorlás elősegítésének tartani, de az interjú fénypontja nem ez volt, hanem amikor az államtitkár arra hívta fel a figyelmet, hogy az EU már saját szabályait is megerőszakolja, hogy a számára kedvező döntések megszülessenek. Ha ugyanis az Orbán-kormány nem erőszakolta volna meg a saját szabályait, az útlevél nélkül érkező Nikola Gruevszkinek most Röszkén, a tranzitzónában kellene várnia a menedékjogi kérelméről szóló döntésre. Arról nem is beszélve, hogy a menedékjogot hagyományos eseteben meg sem kaphatná, hiszen Macedónia a biztonságos országnak számít.

A közelmúltban egyébként nem ez volt a legszebb akna, amelyre Kovács Zoltán rálépett, nemrég úgy sikerült kifogásolnia, hogy Orbán Viktor szerepel az Economistnak a populizmus működéséről, a demokrácia haláláról készített videójában, hogy gyakorlatilag lediktátorozta a miniszterelnök közeli szövetségeseinek számító államfőket.